Autor: Külli Reino, raamatupidaja.ee toimetaja- projektijuht • 14. september 2023

Eesti esimene digiäri kontaktmess DigiTark Äri: 10 praktilist töötuba digiteenuste pakkujatelt

Eestis toimub esmakordselt kontaktmess DigiTark Äri, kus juhid ja otsustajad kohtuvad silmast-silma digiteenuste pakkujatega, et päriselt aru saada, millist reaalset kasu saab ettevõte digilahendustest.
Kontaktmess DigiTark Äri töötubade esinejate galerii
Foto: Ergo Sander

Vähemalt 10 lihast ja luust digiteenuste ja -lahenduste pakkujat näitavad praktilistes töötubades, millist reaalset kasu saab ettevõte neid lahendusi oma ettevõtte äriprotsessides tööle pannes.

Töötubade fookusteemad on: arvemajandus, andmemajandus, äritarkvara, eelarvestamine kriiside ajastul, automatiseerimine ja digiteerimine.

Töötubades tutvustavad digieksperdid uusi tehnoloogiaid, tööriistu ja tarkvaralahendusi ning jagavad parimaid praktikaid, kuidas ettevõte saab neid oma äriprotsessides kasutada.

Tule kogu oma tiimiga Eesti esimesele digiäri kontaktmessile DigiTark Äri 2023, registreeru soodushinnaga SIIN.

NB! Meeskondadele alates 3-st osalejast on väga hea erihind - 3. osaleja on sisuliselt TASUTA!

Tutvu töötubadega ja tee oma tiimile personaalne kava

TÖÖTUBA 1: Perfi – partner rahaasjade süstematiseerimisel. Töötoa viib läbi Aktiva Finance Groupi tehnoloogiajuht Artur Rahkema.

Kiire rahaasjade süstematiseerimise ja arvehalduse abiline. Perfi arvehaldusplatvormiga saab maksta, süstematiseerida ja arhiveerida kõik ettevõtte ja eraisikute arved. Töötoas saad kiiresti selgeks, kuidas Perfiga vaid ühe klikiga ja ühes kohas hallata kõiki oma arveid. Anna rutiinne arvete haldamise töö Perfile ja sinu aeg saab uue tähenduse.

TÖÖTUBA 2: Kuidas stressivabalt teha eelarveid ja prognoose. Töötoa viib läbi Infovara konsultant Erle Kildjer.

Töötoas osalejad saavad teada, kuidas Jedoxi abil oma ettevõtte planeerimine ja eelarvestamine uuele tasemele viia ja excel’ite hunniku asemel ühtset, mugavat platvormi kasutada.

Väljapääsuks on eelarvestamisel, planeerimisel kasutada selleks mõeldud tööriistu.

Töötoas näitame kuidas Jedoxi abil:

- Teha üle-ettevõttelist integreeritud planeerimist nii, et ost, müük, tootmine, personal, it, turundus jne – kõik andmed on omavahel seotud, igat numbrit pead planeerima ainult ühe korra ning ühe plaani tulem on teise plaani sisendiks.

- Ühe nupuvajutusega saad plaani aluseks kopeerida eelmise aasta tegelikud tulemused või eelmise plaani versiooni ning seda siis vastavalt vajadustele korrigeerida.

- Teha plaane ja prognoose kiiresti ja sobivas mahus, vajalikus ajalõikes – uuendada jooksva aasta prognoose kasvõi igakuiselt, sealjuures ilma excelite rägastikuta.

- Juhtida turvaliselt kogu planeerimise protsessi – aktsepteerida või saata tagasi allüksute plaane ja liita need ühtseks tervikuks.

- Automatiseerida AI abil kogu planeerimise protsess või osa sellest. Räägime, mida Jedox AI endast kujutab.

TÖÖTUBA 3: Kuidas tõmmata kokku halduskoormust ja suunata ettevõtte fookus tagasi äritegevusele? Töötoa viivad läbi ACCOSUITE esindajad Anneli Võsu ja Liisu Lell.

Praktilises töötoas käsitleme ja mängime läbi erinevaid äristsenaariume ja näitame, kuidas NetSuite süsteem neid lahendab. Tule saa teada, kuidas õiged tööriistad aitavad leida uusi äritegevuse suundi, suurendada oma toodete või teenuste konkurentsivõimet, uusi võimalusi kiiresti laiendada või alustada rahvusvahelise äriga.

NetSuite pakub terviklikku lahendust, mis annab ettevõtetele vajalikud tööriistad ja eemaldab igapäevased tüütud mured ning suunab fookuse sellele, mis tegelikult loeb – oma äri arendamisele, klientide pidevalt muutuvatele vajadustele ja kasvule.

Kas paremat emotsiooni loob sulle kiirketis saadaolev lihtne ja funktsionaalne ülikond või selline ülikond, mis arvestab sinu individuaalseid vajadusi, soove ja eelistusi?

Sama küsimus on asjakohane ka uue majandustarkvara valimisel. Kas ERP süsteem peaks olema paindlik ja sobituma teie äritegevuse vajaduste, kasvu- ja laienemisplaanidega ning sooviga pakkuda oma klientidele parimat kogemust? Töötoa läbiviijate Anneli Võsu ja Liisu Lelle kogemus ütleb, et jah!

TÖÖTUBA 4: Mida on tark oma majandustarkvaraga mitte teha? Töötoa viib läbi Processa Technologies tootejuht Liisbet Omer.

Tutvustame kiireid võite ettevõtetele, kes kasutavad neid enamlevinud majandustarkvarasid: Directo, Microsoft Dynamics 365, SAF, SAP, Monitor jms.

Öeldakse, et iga töö jaoks olgu õige tööriist. Miskipärast aga asutakse tihti majandustarkvarasse looma selliseid (äri)loogikaid, mida pole mõistlik sinna viia.

Konverentsi kava, lisainfo ja registreerimine SIIN.

Töötoas räägime äriprotsesside digitaliseerimisest ning kuidas on kõige mõistlikum protsesse (müük, ost, HR, backoffice) digitaliseerida nii, et majandustarkvara (ERP) jääks seejuures võimalikult standardseks.

TÖÖTUBA 5: Digitarkus arvetemajanduses: parim praktika ostuarvete käsitlemisel. Töötoa viib läbi PhD. EBS finantsjuhtimise õppejõud ja Telema juhataja Hele Hammer.

Töötoas osaleja saab nö teekaardi ja praktilise tööriistakasti, millega ettevõtte ostuarvete menetlus järgmisele tasemele viia. Lisaks anname ülevaate valdkonna parimast praktikast maailmas ja Eestis ning leiame vastused küsimustele.

Räägime töötoas sellest, kuidas maailma eesrindlikud ettevõtted kasutavad finantsjuhtimises ja raamatupidamises digitarkust. Teeme ülevaate parimatest digipraktikatest, mida ka Eesti ettevõtetel tasub kasutusse võtta. Töötoas saad võrrelda oma ettevõtte arvete menetluse küpsustaset teistega ning saad teadmised, kuidas teha automatiseerimises järgmised sammud.

TÖÖTUBA 6: Ettevõtte küberohud: kuidas kaitsta ennast ja oma kliente. Töötoa viib läbi Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse keskuse analüütik Kaisa Vooremäe.

Tutvustame eluliste näidetega kriitilisi küberohtusid ning vaatame, kes ja miks on ettevõttes kõige enam küberpättide tule all. Saad teada, kuidas oma ettevõttes küberriske tuvastada ja kuidas oma äri kaitsta küberohtude eest. Leiame vastused ka kõikidele küsimustele.

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) on riiklik kompetentsikeskus, kes kujundab ja kindlustab Eesti infoühiskonna alustalasid: arendame ja haldame e-riigi keskseid taristuteenuseid ning tagame riigi küberturvalisuse.

TÖÖTUBA 7: Avaandmed ja tulevikuteenused Äriregistri näitel. Töötoa viib läbi Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) äriregistri tiimi juht Tambet Artma.

Osaleja saab Äriregistri näitel selgust avaliku sektori avaandmetest ja API tulevikuteenustest. RIK tutvustab ja näitab lahendusi, mida nad on juba ehitanud avaandmete peale. Töötoas tõstatab RIK muu hulgas ka arutelu, mida riik saab ettevõtja heaks veel teha, et olla digitarkade väljakutsete ja tulevikku vaatavate ülesannete kõrgus

TÖÖTUBA 8: 5 näidet digitaliseerimisest, kus ainsaks eesmärgiks saab olla kulude kärpimine. Esineja kinnitamisel.

Osaleja saab kaasa teadmise ja arusaama, kuidas prioritiseerida ja lahendada digitaliseerimisprojekte nii, et sellest võidaksid esmajärgus sinu klient ja sina ise.

Sõna “digitaliseerimine” kasutamisega oleme mõistagi harjunud, sest peame Eestit digiriigiks. Märkame seda nii igapäevaelus kui ka ettevõtluses, kus digitaliseerimisest räägitakse kui innovatiivsest ja tulevikku vaatavast mõtteviisist.

Selles töötoas räägitakse viiest praktilisest kogemusest ühe ettevõtte näitel, kus digitaliseerimise ainus eesmärk on olnud kulude kokkuhoid. Kauged ja pikad innovatsioonilaenguid täis visioonidokumendid asenduvad üsna kiiresti reaalse kliendi tagasiside või ettevõtte murekoormaga. Just see on tegelik põhjus, miks ettevõtluses alustatakse digitaliseerimisega.

TÖÖTUBA 9: Kuidas mudeldada protsesse finantsarvestuse planeerimises? Esineja kinnitamisel.

Osaleja saab kaasa oskuse protsesse visualiseerida ja praktilise teadmise, kuidas protsesse mudeldada.

Teame, et ettevõtetel tekib töö käigus palju andmeid, kuid seejuures võib osutuda väljakutseks andmete kirjeldamine ja visualiseerimine. Kuidas andmed tekivad ning milliseid andmeid ja kuidas kasutatakse? Kuidas kirjeldada näiteks töökäsu liikumisteekonda planeerijast teostajani?

Üks lahendus sellele probleemile on oma protsesside mudeldamine. Kui ettevõte soovib paremini mõista oma ettevõtte tehnoloogilise taseme tõstmise võimalusi, tuleb protsessidele kindel mudel luua. Selles töötoas keskendumegi paari konkreetse finantsplaneerimise protsessi mudeli loomisele ja teeme selle läbi kindla juhise järgi.

TÖÖTUBA 10: Digiteeri CostPocketiga arved ja tšekid sekunditega. Töötoa viivad läbi CostPocket OÜ müügijuht Joonas Sernjuk ja FMJ raamatupidamisbüroo juht Kaie Moisa.

CostPocketiga digiteerid arved ja tšekid loetud sekunditega ja kogu info jõuab sama kiirelt raamatupidamistarkvarasse. Töötoas näitame samm-sammult ette, kuidas nii arved kui tšekid kokku koguda, ilma et peaksid neid alati eraldi kliendilt küsima.

Näitame ette nii dokumentide pildistamise äpiga, arvete digiteerimise meiliga ja aruannete (sõidupäevik, kulu- ja lähetusaruanne) koostamise. Samuti tutvustame uue teenusena kinnitusringi, kus ettevõtte juht või osakonna juht saab kuludel silma peal hoida. Lisaks anname sulle ideid, kuidas kogu protsess nii raamatupidaja kui kliendi jaoks lihtsaks teha!

Automatiseeritud kuludokumentide haldamist kasutades ei kogune raamatupidajale suur hulk tööd 20. kuupäeva paiku, vaid dokumendid jõuavad kohale jooksvalt. Tulemuseks on lihtne töövoog koos rohke ajalise ja rahalise säästuga!

Konverentsi kava, lisainfo ja registreerimine SIIN.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700