• 22.01.21, 11:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Notaritehingute arv kahanes aastaga pea kümnendiku, kinnisvaratehingute langus marginaalne

Lõppenud aastal tegid Eesti notarid kokku 298 433 ametitoimingut, mida oli 9 protsenti vähem võrreldes 2019. aastaga. Samas ei saa öelda, et pandeemia-aasta oleks märkimisväärselt mõjutanud kinnisvaraturgu, sest kinnisvaratoimingute arv vähenes kõigest 2 protsenti.
Merle Saar-Johanson
  • Merle Saar-Johanson
Notarite Koja statistika kohaselt oli langus kõige suurem toimingutes, mis puudutasid äriühingute asutamist, osaluste võõrandamist ja koosolekute otsuste tõendamist. Lisaks vähenes enam kui kümnendiku võrra ka ühisvara ja pärandvara jagamise lepingute tõestamine. Ilmselt peamiselt reisipiirangute tõttu kahanes ka väljastatud apostillide arv - 12 protsenti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.01.26, 11:25
Majandusaasta lõpp: kriitilised riskid ja kontrollikohad raamatupidamises
Osadel ettevõtjatel on läinud aasta numbrid juba kokku löödud, aga on palju neidki, kellel on aastaaruanne alles koostamisel. Raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juhi Enno Lepvaltsi sõnul tähendab hilisem aastaaruandega alustamine, et numbrite kokkulöömisel tuleb olla eriti tähelepanelik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele