Autor: Triinu Kase, Excellent Business Solutions Eesti AS, teenindusosakonna juht • 1. detsember 2020

5 nõuannet Standard Booksi kohta

Artiklis on toodud välja viis teemat koos praktiliste juhiste ja vastustega, millega kasutajatoe poole pöördutakse. Täiendavate küsimuste korral julgustame pöörduma ikka Excellenti kasutajatoe poole.
Triinu Kase jagab nõu Standard Booksi programmi kohta

1) Helistades tugiliini öeldi, et on vaja teha andmebaasihooldus. Mida see tähendab?

Andmebaas on arendatud ja üles ehitatud selliselt, et salvestada andmeid optimeeritud viisil. Aruannete arvutamisel otsib programm andmeid kogu andmebaasist. Kui dokumente on väga palju sisestatud, siis suurest andmebaasist otsimine võib olla ajamahukas. Sellepärast on loodud mitmed „vaheregistrid”, mida kasutaja programmis ei näe, kuid mida programm kasutab vahetulemuste salvestamiseks.

Tähelepanu tasub pöörata asjaolule, et vaheregistrid toimivad koos õige programmi kasutusviisiga. Kui andmebaasis on korrigeeritud dokumente viisil, mis ei vasta programmi tavapärasele kasutamisele, siis ei pruugi uueneda andmed vaheregistris. Selle tulemusena esineb olukordi, kus erinevates aruannetes on näha erinevad tulemused.

Sel juhul on vaja teha andmebaasihoolduse toiming, mille käigus vaheregistreid uuendatakse.

2) Summa sõnadega dokumendil on veidrad ühikud. Kuidas ma need korrektseks saan?

Summad sõnadega seadistus asub moodulis Üldine >> Seadistused >> Summad sõnadega >> Teine vaheleht. Sellel lehel saab sisestada nii korrektsed summad sõnadega kui ka kasutatava valuuta, näiteks kui on mingil põhjusel „krooni”, saab selle muuta õigeks „eurot”.

3) Uus kasutaja tahab teha postkasti, et oleks võimalik kasutada lühiteid, aga postkasti ei ole võimalik luua. Mida teha?

Ilmselt on eelmisel kasutajal postkast tehtud ja kui ta programmi enam ei kasuta, tuleks ka tema postkast kustutada.

Enne postkasti kustutamist peab veenduma, et postkast on tühi ehk seal sees ei ole e-kirju. Postkasti tühjendamiseks käivita hooldus moodulis „E-mail ja kaustad” -> Funktsioonid -> Hooldused -> Tühjenda postkast. Vali Ctrl + Enter nimekirjast isiku nimi, kelle postkasti soovid tühjendada ja vajuta Käivita.

Kui postkast on tühjendatud, siis saad postkasti kustutada moodulis „E-mail ja kaustad” -> Seadistused -> Postkastid. Ava isiku postkasti kaart ekraanile, vali kaart menüüst „Kustuta”.

4) Põhiaknas on tööülesannete ikooni peal punane number ja see häirib. Kuidas sellest lahti saab?

Tööülesannete ikooni peal kuvatakse numbrit, mitu tegevust nimekirja on lisatud. Vajuta ikoonile, et vaadata, kas tegevused on aktuaalsed. Kui sa ei soovi tegevusi näha selles aknas, siis:

• Ava üldises moodulis register „Tegevused”.

• Leia tegevus, mida tööülesannetes nägid ja ava see tegevus ekraanile.

• Märgi tegevuse kaardil linnuke „Tehtud” või vali kaart menüüst „Kustuta”.

5) Tahaksin kodus tööd teha, kas ma saan klientprogrammi teise arvutisse ka paigaldada?

Jah saab. Klientprogrammi saab paigaldada täpselt nii paljudesse erinevatesse arvutitesse, kui selleks vajadus on. Selleks küsi aadressilt [email protected] klientprogrammi link ning see saadetakse koos paigaldamise juhendiga.

Kui erinevates arvutites on klientprogramm, tuleb jälgida, et kui ühes arvutis programmiga töö lõpetatakse, tuleks Standard Booksi programmist välja logida, et kasutaja ei jääks „üles”. Programmi kasutamisel loetakse samaaegsete kasutajate arvu ning kui kohad on täis, ei ole võimalik programmi siseneda.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700