Autor: Raamatupidaja.ee • 6. november 2019

Arvestusvaldkonna edendaja 2019: kandidaat nr 10 Dmitri Jegorov

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid.

Koostöös Excellent Business Solutionsiga valime ajakirja kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Dmitri Jegorov: naudin oma töös eelkõige tulemusi

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov on läbi ja lõhki Tallinna juurtega, kasvanud Õismäel ning tundnud juba varajasest noorusest kirge matemaatika vastu. Töö rahandusvaldkonnas on toonud tema ellu põnevust, uusi tuuli ja suunamuutusi.

„Eks tollal sai määravaks eelkõige kambavaim – millised erialad olid populaarsed, mida eelistasid sõbrad ja soovitasid vanemad. Mulle endale oli meelepärane tõlgi amet, kuid vanemad hoiatasid, et õpitav eriala peaks pakkuma rohkem võimalusi, olema sisukam. Nõnda tuligi lõpuks valida toona väga populaarsete alade – majanduse ja õigusteaduse – vahel. "

Esimeseks töökohaks oli aastatel 2000–2001 ülemaailmne auditi-, maksu- ja nõustamisteenuseid pakkuv ettevõtete võrgustik KPMG, kuhu Dmitri sattus juhuse tahtel nõnda, et hakkas õpingute kõrvalt saatma laiali oma CV-d ning KPMG andis talle võimaluse ennast proovile panna. KPMG-s veedetud aega ning sealt saadud praktilisi teadmisi ja kogemusi meenutab Dmitri tänutundega – oli see ju koht, kus tekkis esimene valdkonnapõhine teadmine, kust tulid oskused ning kinnitus enda võimekuse kohta. 2001. aastal astus Dmitri magistrantuuri õppima ärirahandusinvesteeringute eriala, aga siis tuli elu vahele ja nõnda sai magistritöö kaitstud alles pea kümne aasta pärast.

Raamatupidajate päev 2019: Maksukarusell

8. november 2019 - Cinamon Mall of Tallinn T1

Magistrantuuris õppides sai uue suuna ka tööelu ja 2001. aastal algas karjäär praeguses Maksu- ja Tolliametis, mis tollal oli veel lihtsalt Maksuamet. Alates 2014. aastast on ta Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700