Autor: Raamatupidaja.ee • 5. november 2019

Arvestusvaldkonna edendaja 2019: kandidaat nr 9 Kaja Kert

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid.

Koostöös Excellent Business Solutionsiga valime ajakirja kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Kaja Kert: minust oleks võinud saada hoopis moelooja!

Pikaaegne Merit Tarkvara finantsjuht Kaja Kert tunnistab, et temas on alati olnud kaks poolt – konkreetseid lahendusi armastav matemaatik ja loomingulisi piire ületav moelooja.

Pärast keskkooli lõpetamist oli Kajal kaks unistust: kas minna õppima Tallinna Tehnikaülikooli õmblustoodete tehnoloogiat või Tartu Ülikooli matemaatikat. Kuna kohe pärast keskkooli lõpetamist polnud Tallinna Tehnikaülikoolis õmblustoodete tehnoloogia erialale vastuvõttu, siis otsustas ta astuda Tartu Ülikooli matemaatikateaduskonda.

Kaja kasvas üles ja lõpetas keskkooli toredas väikelinnas Jõgeval. Siiski peab Kaja end suuresti maalapseks, sest paljud suved möödusid õega vanaema juures Alatskivi lähedal Riidmaa külas, kus lehmade lüpsmine, öösiti naabripoistega lehmakarja valvamine ning sovhoosipõllul peenarde rohimine oli lapsepõlve loomulik osa. See kasvatas vastutustunnet ja rõõmu iseteenitud rahast.

Kaja asus tööle Põltsamaa EPT arvutuskeskuses. See oli murranguline aeg, mil tekkis vajadus hakata ise personaalarvutitele programme koostama ning nõnda hakkas ta koos abikaasa Andres Kerdiga EPT tellimusel tollastele põllumajandusettevõtetele näiteks autode ja traktorite teekonnalehtede töötluse ja laohalduse programme kirjutama.

„1991. aastal hakkasid EPT-d lagunema ning paljud EPT töötajad ja spetsialistid otsustasid alustada eraettevõtlusega. Nii lõime ka meie abikaasaga ühise ettevõtte – tollase AS-i Merit, mis nüüdseks on Merit Tarkvara AS – ja jätkasime samade programmide arendamisega.” Kõik oli veel ees ja alustati vaid iseenda teadmiste varal – aga noore inimese indu ja soovi üheskoos midagi suurt ära teha oli piisavalt, et riskida. Nõnda saigi käed külge pandud ja mõte teoks tehtud.

Raamatupidajate päev 2019: Maksukarusell

8. november 2019 - Cinamon Mall of Tallinn T1

Finantsjuhi amet on vaid üks osa tema tööst ja tegemistest. Nii väikeses firmas kui Merit Tarkvara lihtsalt pole täiskohaga finantsjuhti vaja. Nõnda võib öelda, et rahaga tegelemine võtab ehk kümnendiku tema tegelikust tööajast. Põhiliselt on ta hoopis raamatupidamisprogrammi Merit Aktiva arendusjuht – ja see on Kaja sõnul tegelikult ka valdkond, mis talle endale kõige rohkem meeldib.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700