Autor: Raamatupidaja.ee • 29. oktoober 2019

Arvestusvaldkonna edendaja 2019: kandidaat nr 5 Toomas Tõniste

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid.

Koostöös Excellent Business Solutionsiga valime ajakirja kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Toomas Tõniste: tippsportlasest rahandusministriks

Kui 1988. aasta suveolümpiamängudelt Soulist hõbemedali ja 1992. aastal Barcelonast pronksi koju toonud Toomas Tõnistele pakuti 2017. aastal rahandusministri kohta, ütles ta esimese hooga ära. Tagantjärele tunnistab ta Raamatupidamise Praktikule, et rahandusministeerium oli väga loogiline valik tema karjääris.

Tippsportlaseks olemine näitab, et inimene võtab tõsiselt seda, mida ta teeb, ja soovib saavutada tulemust. Tippspordi kogemust ja sellest õpitud eesmärgile pühendumist hindab Toomas kõrgelt. Siiski kinnitab ta, et vendade teadlik valik on algusest peale olnud mitte jääda elu lõpuni heietama kord saavutatud tulemuse üle, vaid liikuda edasi ning jõuda eesmärkideni ka teistes valdkondades.

Nii järgneski tulemustele tippspordis mitmekümne aasta pikkune ettevõtja ja ettevõtete kogemus. Toomas on osalenud nii ettevõtete loomises, ülevõtmises kui ka analüüsimises ning tal on hea ülevaade finantsturgudel toimuvast. Riigieelarve täitmise eest vastutades tunnistas ta uhkusega, et üle kolme miljoni euro aastas laekub riigieelarvesse just tema osalusega ettevõtete maksudest.

Autorid: Andras Kralla, Äripäev

Kuigi Toomas oli varasemalt aastaid tipp-poliitikas, ei läinud ta tookord kaasa spekulatsioonidega ministriks saada. Ta oli veendunud, et see ei ole tema jaoks. Olles aga vahepeal poliitikast eemal ning nähes ettevõtjana kõrvalt valu- ja murekohti Eestis, tundub see tagantjärele tegelikult talle endalegi väga loogiline.

Raamatupidajate päev 2019: Maksukarusell

8. november 2019 - Cinamon Mall of Tallinn T1

Tagasi vaadates peab ta olümpiamedali vääriliseks sportlaseks olemist ministritööst kahtlemata keerulisemaks. See on maailma tipp ja võidelda tulebki terve maailma vastu. See töö, mis tuleb teha olümpiamedali saamiseks, ei ole millegagi võrreldav. Ministreid peab ta siiski täiesti tavalisteks inimesteks. Neid valikuid läbi aastate vaadates jääb mulje, et õnne korral võib see pakkumine tulla sõrmenipsust. Ta usub, et töö ja vaevaga võib igaüks Eestis ministrikohani jõuda.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700