Autor: Raamatupidaja.ee • 23. oktoober 2019

Arvestusvaldkonna edendaja 2019: kandidaat nr 1 Juta Tikk

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid.

Koostöös Excellent Business Solutionsiga valime ajakirja kaanepersoonide seast välja arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Arvestusvaldkonna Edendaja tiitli anname üle 8. novembril toimuval raamatupidajate päeva konverentsil, kus pakume raamatupidajatele võimalust argirutiinist välja tulla, olulisi ja vajalikke teadmisi omandada, oskusi lihvida ja kolleegide keskel rõõmu ja uhkust tunda.

Juta Tikk: Õppida ei ole kunagi hilja!

Praeguseks üle kahekümne aasta nii tudengeid kui ka kogenud raamatupidajaid ja rahandusspetsialiste õpetanud Juta Tikk on koolitajana tuntud. Ta käib üliõpilasi õpetamas Tartu Ülikoolis ja Lääne-Virumaa Rakenduskõrgkoolis Mõdrikul, annab spetsialistidele loenguid Äripäeva Akadeemias ning kui on huvilisi, teeb finantsarvestuse täienduskoolitusi ettevõtete-asutuste tellimusel.

„Minu töö koolitajana algas üheksakümnendatel. See oli aeg, kui toimus järjest palju suuri muutusi, ühiskonnakord muutus ja tekkis vajadus uute spetsialiste järele,” avaldab finantsarvestuse õppejõud ja koolitaja Juta Tikk, kuidas tema töökarjäär keskeas täiesti uue suuna võttis.

„Mulle sobib praegune koormus hästi, väga mõnus on ka bussiga Mõdrikule või Tartusse sõita. Kui vaja, saan bussis tudengite töid parandada, teinekord kuulan muusikat või vaatan filme,” kiidab ta. Palju aastaid on ta õpetanud EBS-i tudengeid ja alates 2010. aastast koostöös sihtasutusega Innove raamatupidajate kutsevõistlusi korraldanud.

Raamatupidajate päev 2019: Maksukarusell

8. november 2019 - Cinamon Mall of Tallinn T1

Kui tavaliselt kipub koolitus ajapikku ununema, nii õpitu sisu kui ka koolitaja nimi ja nägu, siis Juta Tiku koolitus, tema välimus ja õpetamismaneer on inimestel aastaid hiljemgi eredalt meeles. Juta ise on selle tähelepanekuga nõus. „Selleks, et olla hea koolitaja, peab tundma oma ainet väga põhjalikult, teema peab endale meeldima ja peab tõesti tahtma olla õpetaja,” rõhutab ta.

Tulevikku vaatab Juta optimistlikult ja lootusega, et oleks tervist ja tööd jätkuks just parasjagu. Need ajad on möödas, kus sai ööd ja päevad rabatud. „Noorena võib nii rabeleda, aga enam ei taha. Nüüd tuleb rahulikult võtta. Leidsin niisuguse ala, mis mulle meeldib. Praegu olen väga rahul sellega, mida teen. Seda ei ole liiga palju ega ka liiga vähe, on parasjagu.”

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700