Autor: Aet Trisberg • 9. aprill 2019

Ravikindlustuse lõpp võib tulla üllatusena

Haigekassa hakkab parema kindlustuskaitse tagamiseks peagi informeerima inimesi sms-i teel nende ravikindlustuse lõppemisest, esimesena saavad teavitusi väikelaste vanemad. Kaua aga kehtib ravikindlustus pärast sünnitust, (üli)kooli lõpetamist või töölepingu lõppemist?
Autor: scanpix

Kuna praegu veel haigekassa ei saada kõigile inimestele nende ravikindlustuse lõppemise kohta sms-teavitust, tasub ise teadlik olla, kaua kehtib ravikindlustus erinevates eluetappides ja olukordades. Ravikindlustus ei lõppe kunagi n-ö päeva pealt, reeglina kehtib ravikindlustus pärast millegi lõppemist/lõpetamist veel 1-3 kuud. Ravikindlustuse kehtivust saab alati kontrollida ka portaali eesti.ee kaudu või helistades haigekassa klienditelefonile (+372) 669 6630.

Kehtiva seaduse järgi maksab tööandja töötaja brutopalgalt 33% sotsiaalmaksu, millest 13% läheb ravikindlustusse. Töötava inimese brutopalgalt tasutava sotsiaalmaksu eest kompenseeritakse raviteenuseid ka nendele elanikkonnagruppidele, kes ise parajasti kindlustusmakseid ei tee. Ravikindlustusse tehtud sissemaksete eest tagab haigekassa inimese haigestumisel raviteenuste eest maksmise, kompenseerib vajadusel retseptiravimid ette nähtud ulatuses, maksab haiguslehel oldud aja eest haigusraha jne.

Seda, kui kaua kehtib gümnasistide, üliõpilaste, ajateenijate ja rasedate ravikindlustus, loe VIRTUAALKLIINIKUST.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700