Ainult tellijatele
Autor: Kaire Saarep, tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja • 26. märts 2019
Ainult tellijatele

Kas märge töötamise registris asendab töölepingut?

Märge töötamise registris annab Maksu- ja Tolliametile teada töösuhte sõlmimisest, aga kas see asendab töölepingut? Missuguste ohtudega seisavad silmitsi suulise töölepingu sõlminud töötajad?

Kaire Saarep Tööinspektsioonist annab selgitusi töötamise registri kohta

Töölepingu seaduse (TLS) § 4 lõike 2 kohaselt sõlmitakse tööleping kirjalikult. Tööleping loetakse sõlmituks ka juhul, kui töötaja asub tegema tööd, mille tegemist võib vastavalt asjaoludele eeldada üksnes tasu eest. Seega kui kirjalik tööleping puudub, aga tehakse tööd, mis vastab TLS § 1 lõigetes 1 ja 2 sätestatud tingimustele, siis on sõlmitud suuline tööleping.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700