Autor: Raamatupidaja.ee • 1. veebruar 2019
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tunnusta ettevõtluse edendajat

MKM kutsub osalema konkursil „Tunnusta ettevõtluse edendajat“. Esitatud kandidaatide seast valib žürii välja kuni 2 võitjat, kes esitatakse üle-euroopalisele konkursile „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad 2019”.
Konkurss „Tunnusta ettevõtluse edendajat“
Foto: pixabay

„Eesti edu sõltub väga otseselt meie ettevõtete läbilöögivõimest. Ettevõtluseks sobiva keskkonna loomine on riigi ülesanne, kuid reaalse ettevõtlusõhustiku loomisesse panustavad väga mitmed erinevad algatused ja organisatsioonid, mis väärivad selle eest ka tunnustust,“ kutsus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ettevõtlust edendanud organisatsioone konkursil osalema ja ellu viidud algatusi laiemalt tutvustama. Möödunud aastal võitsid ettevõtluse edendaja tiitli Puitmajaliit ja Superheroes.

Kandideerima ootame valitsus- ja omavalitsusasutusi koos allasutustega, ettevõtluse tugiorganisatsioone, haridus- ja noorteorganisatsioone ning kõiki teisi institutsioone, sihtasutusi ja mittetulundusühendusi, kes on oma tegevusega on edendanud ettevõtluskeskkonda. Era- ja kolmandast sektorist oodatakse konkursile projekte, mille puhul on toimunud koostöö avaliku sektoriga.

Projekte saab konkursile esitada kuues kategoorias:

•Auhind ettevõtlusvaimu edendamise eest

tunnustatakse riikliku, piirkondliku või kohaliku tasandi algatusi, mis edendavad loovust, uuenduslikkust ja riskivalmidust toetavat ettevõtluskultuuri ning -hoiakut eriti just noorte ja naiste hulgas.

•Auhind ettevõtlusalastesse oskustesse investeerimise eest

tunnustatakse algatusi piirkondlikul või kohalikul tasandil, mis parandavad ettevõtlusoskuseid ja juhtimisoskuseid.

•Auhind ettevõtluskeskkonna parandamise eest

tunnustatakse riiklikke, piirkondlikke või kohalikke uuenduslikke projekte ärikeskkonna edendamiseks, mis toetavad ettevõtete käivitamist ja kasvu, lihtsustavad juriidilisi ja administratiivseid protseduure ja rakendavat põhimõtet „Mõtle esmalt väiksele“ eelkõige väikeste ja keskmiste ettevõtete toetamiseks.

•Auhind ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamise eest

tunnustatakse algatusi, mis julgustavad ettevõtlust riiklikul, piirkondlikul või kohalikul tasandil, eriti väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid, saama suuremat kasu nii Euroopa Liidu kui ka välisturgude poolt pakutavatest võimalustest.

•Auhind roheliste turgude ja ressursside kasutamise arengu toetamise eest

tunnustatakse riikliku, piirkondliku või kohaliku tasandi algatusi, mis toetavad väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete juurdepääsu rohelistele turgudele ning aitavad neil täiustada oma ressursside kasutust, näiteks roheliste oskuste arendamise ja sobitamise ning rahastamise abil.

•Auhind vastutustundliku ja kaasava ettevõtluse eest

tunnustatakse ametivõimude või avalike/erapartnerluste, riiklikke, piirkondlikke või kohalikke algatusi, mis edendavad väikese ja keskmise suurusega ettevõtete hulgas sotsiaalset vastutustunnet. Selle kategooriaga tunnustatakse ka pingutusi, mida on tehtud ettevõtluse edendamiseks ebasoodsas olukorras ühiskonnarühmade (nt töötud, eriti pikaks ajaks tööturult kõrvale jäänud, seaduslikud ümberasujad, puuetega inimesed või etnilistesse vähemusgruppidesse kuuluvad isikud) seas.

Kuidas osaleda?

Osalemiseks tuleb täita vastav registreerimisvorm (leitav SIIT) ja saata täidetud ning allkirjastatud vorm aadressile [email protected].

Projektide esitamise tähtaeg on 5. aprill 2019.

Allikas: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700