17. oktoober 2018

Arvestusala Edendaja 2018 kandidaat: Rebecca Liis Armus

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Sel aastal valime persoonide seast välja inimene, kes võiks kanda nimetust Arvestusala Edendaja 2018. Võitja valitakse ja kuulutatakse välja konverentsil Raamatupidajate päev 2018.
Aasta raamatupudaja Rebecca Liis Armus
Autor: Meeli Küttim

Tutvustus ja töised saavutused

Rebecca Liis Armus on inimene, kes tahab raamatupidamise teemadel ühiskondlikul tasandil kaasa rääkida ning kellele on suisa eksistentsiaalselt vajalik end pidevalt proovile panna – lihtsad asjad, mis mõtlema ei sunni, teda köita ei suuda.

Rebecca Liis Armuse persoonilugu saad täismahus lugeda SIIN.

Tutvu konverentsi Raamatupidajate Päev 2018 - Numbrite mäng programmiga SIIN.

Temperamentne ettevõtja ja raamatupidaja Rebecca Liis on Rakvere linnas teinud raamatupidamise tööd iseendale tööandjana juba kümmekond aastat, tema ettevõte osutab raamatupidamisteenust lisaks siinsele turule veel Soomes, Norras ja Rootsis. Hiljaaegu valiti Rebecca Liis „aasta raamatupidajaks”.

Eelmisel aastal anti Rebecca Liisi ettevõttele välja Vastutustundliku ettevõtluse sertifikaat ja hõbetaseme kvaliteedimärgis, mis kehtib sellel ja järgneval aastal.

Rebecca Liis on selle sõna kõige paremas mõistes maailmaparandaja ning on seisukohal, et kui ise midagi asjade parendamiseks ära ei tee, siis ei tasu ka käsi laiutada ja oodata, et „maailm iseenesest paraneks”. Nii näeb ta avatud kommunikatsioonis nii tunnustuste teemal kui ka üldise taseme tõusule isiklikult panustades võimalust raamatupidaja staatust ühiskonna tasandil tõsta. Ka aasta raamatupidaja tiitel täidab antud kontekstis seda rolli. „Tuleb tunnistada, et teenuseosutajate tase on väga ebaühtlane. On neid, kes üritavad seda taset hoida ja tõsta, ja on neid, kes seda langetavad „Ka leian ma, et taseme ja kutsetunnistustega seonduv peaks olema riiklikul tasandil enam ja selgemini reguleeritud, nii väheneks märgatavalt selliste juhtumite arv,” leiab Rebecca Liis ja lisab, et seegi oli üks põhjuseid, miks ta aasta raamatupidaja tiitlit taotles. „Paratamatult annab selline tiitel sinu sõnale enam kaalu,” lisab ta.

Enamasti kohtub Rebecca Liis uute klientidega silmast silma – tema sõnul ei oleks see teisiti üldse mõeldav. „Kohtumine on tegelikkuses meil suisa kohustuslik, sest raamatupidamisbüroodele laieneb rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadus ning sellest tulenevalt on meil inimeste tuvastamise ning õigete kasusaajate väljaselgitamise kohustus,” avab ta. „Seega peavad sul reaalselt olema büroos dokumendid selle kohta, et see inimene, kellega sa koostööd teed, on ikka seesama isik,” lisab Rebecca Liis, kes on endale seadnud põhimõtte, et koostööd ühegi kliendiga ei alustata enne, kui ei olda temaga silmast silma kohtutud.

Rebecca Liisi sõnul on ettevõtte kliendid harjunud, et büroosse tulles ootab neid ees rõõmsa moe ja lahke olemisega seltskond „Meie kliendid teavad seda. Küllalt tihti tuleb ette, et tahetakse vahel sisse astuda niisamagi, kui ka otsest vajadust pole,” rõõmustab Rebecca Liis, kes näeb põhjust oma klientide üle südamest rõõmu tunda. „Eks pingeid ja keerulisi hetki tekib igal pool ja kõigil, kuid kõigest saab avatult rääkida ja kõik on lahendatav,” on Rebecca Liisi seisukoht. „Ent ma võin julgelt öelda, et meil on siin maailma õnnelikem raamatupidamisbüroo, sest kõigiga on hea ja avatud suhe ning kõigest kõneldakse ausalt ja otse,” lausub ta.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700