17. oktoober 2018

Arvestusala Edendaja 2018 kandidaat Egle Vainula

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Sel aastal valime persoonide seast välja inimene, kes võiks kanda nimetust Arvestusala Edendaja 2018. Võitja valitakse ja kuulutatakse välja konverentsil Raamatupidajate päev 2018.

Tutvustus ja hariduskäik

Raamatupidamisbüroo eLMEK Accounting OÜ juht Egle Vainula
Autor: Meeli Küttim

Raamatupidamisbüroo eLMEK Accounting OÜ rõõmsa ja energilise moega looja ning juht Egle Vainula ütleb, et elus tuleks ära kasutada hetki, mis end meile justkui ise kätte mängivad. Egle ütleb end olevat x-generatsiooni töötegija, kellele on oma põlvkonnale omane põhjalikkus, ent ka tahtejõud ja töötahe.

Egle Vainula persoonilugu saad täismahus lugeda SIIN.

Tutvu konverentsi Raamatupidajate Päev 2018- Numbrite mäng programmiga SIIN.

Gümnaasiumi lõppedes asus Egle õppima Tammsaare teel asuvasse majanduskooli rahandust ja krediiti. Majanduskoolis tabas Eglet äratundmine, et raamatupidamine ongi tema kutsumus. Toona tehti kõiki erialaseid ülesandeid paberil ning see võimaldas üles ehitada selge ja tugeva vundamendi, mis naljalt enam vajuma ei hakka. Egle on seisukohal, et moodsad programmid võimaldavad küll sisuliselt kõike, ent ennekõike peavad asja „füüsikaline sisu” ning toosama vundament ikka enesel selged olema.

Kohe pärast kooli lõpetamist sai Egle tööle Dexteri Raamatupidamisbüroossse ning edasi kujunes töölkäimisest talle midagi niisugust, mis pani nädalavahetustel suisa pühapäeva õhtuid ootama. Põnev on Egle sõnul siiani ja iga päev pakub uusi võimalusi midagi uut õppida või siis teha midagi senisest efektiivsemalt. Töölkäimise kõrvalt astus Egle lisaks veel Tallinna Tehnikaülikooli Tõnismäel asuvasse Tallinna Kolledžisse ja asus õppima arvestuse suunal.

Töised saavutused

Egle küpses plaan saada kindlapeale vandeaudiitoriks. Eglele pakuti tööd audiitorbüroos BDO Eesti audiitori assistendina. Selleks, et saada vandeaudiitoriks, on vaja töötada kolm aastat audiitori assistendina, mis oli ka Egle siht ja suund. Naise sõnul pani see ajajärk teda korduvalt tõsiselt järele mõtlema, et kas see on ikka see, mida ta oma ellu soovib ning müüdid ja lood audiitorbüroode assistentidest, kes oma töölaua taga magavad ning tihtipeale koju ei jõuagi, ei sünni Egle sõnul sugugi päris tühjalt kohalt. Vahetult pärast vandeaudiitori eksami tegemist liikus ta auditi poolelt edasi raamatupidamisteenuste osakonna juhi positsioonile. See positsioon andis talle BDO Eesti juhatuse liikme ja ühtlasi ka partneri staatuse.

Mullu kevadel tuli Egle ellu taas pööre, ta otsustas teha midagi päris ise. Oma ettevõtte loomisel on ta oluliselt otsustanud panustada „rumala ja mehaanilise” töö automatiseerimisse. Aktiivset müüki Egle oma sõnul noorele firmale teinud ei ole, küll aga on üritatud igati pildis olla, kirjutades siin-seal mõne valdkonnapõhise arvamusloo. „Eks teatud määral turundusena mõjub ka minu osalemine liikmena ERK (Eesti Raamatupidajate Kogu) nõukoja ja kutsekomisjoni töös, mille tegemistes olen aktiivselt kaasa löönud,” jätkab ta.

„Minu jaoks on veel teine argument ERK töös osalemiseks võimalus kasvatada järelkasvu. Kui vaatame viimaste aastate kutseeksamite tulemusi ja statistikat, siis näeme, et raamatupidamise viienda taseme läbimismäär on alla viiekümne protsendi,” märgib ta ning see on Egle sõnul murettekitav.

Egle suurim soov on olla teenusepakkujana kliendi meeskonna liige. „Tahaksime käia rohkem inimeste juures, olla kliendi juures ja anda talle võimaluse oma tegemisi jagada määral, mis võimaldaks meil anda ennetavat nõu ning võimalikke probleeme seeläbi ära hoida,” sõnab ta.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700