7. august 2018
Jaga lugu:

Kuidas finantsaruandeid lugedes märgata kitsaskohti ettevõtte tegevuses?

Raamatupidaja ülesandeks on muude kohustuste hulgas luua ettevõtte juhtidele adekvaatne infopank (finantsaruanded), millele tuginedes on võimalik kitsaskohti lahendada ja tagada ettevõtte jätkusuutlik areng. Kuidas selleni aga jõuda?

Ettevõtte finantsaruannetest saab välja lugeda olulisi ohumärke
Ettevõtte finantsaruannetest saab välja lugeda olulisi ohumärke  Foto: Pixabay

Praktikas nõutakse raamatupidajatelt üha enam ka finantsseisu analüüsimise oskust ning järelduste esitamist juhatusele ja ettevõtte omanikele. Samaaegselt aga eeldavad ühiskonnas ja tööturul toimuvad arengud hariduse ja töömaailma lähendamist – erialateadmiste ja töötatud aastatega omandatud kogemuste kompleksset tõendamist. Selle suundumuse väljundiks on Eesti Raamatupidajate Kogu korraldatavad raamatupidajate kutseeksamid. Seega haridus- ja kutsetaset omavad raamatupidajad omavad eeliseid tööturul ning vastupidi – tööturu vajadused peaksid saama igakülgselt arvestatud koolitusel.

28. augustil toimuva koolituspäeva Kuidas finantsaruandeid lugedes märgata kitsaskohti ettevõtte tegevuses teemad on seotud kutseeksamite sooritamiseks vajalike teadmiste ja oskustega. Kindlasti annab koolituse läbimine osalejatele uusi erialateadmisi sh aitab näha ettevõtte tegevuse tervikpilti finantsaruannete abil ja annab kindlustunde kutseeksamil pingesituatsioonis toime tulemisel.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt