• 03.09.18, 10:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Millisele raha ülekande teenusele kohaldatakse käibemaksuvabastust?

Finantsteenuste maksustamise puhul puutub maksumaksja kokku kahe suurema probleemiga. Esimene mure seisneb selles, et on keeruline määrata, milline finantsteenus on maksuvaba ja milline maksustatav. Teine probleem on maksustatava väärtuse leidmine.
Tõnis Elling käsitleb ülekandeteenuse maksuvabastust
  • Tõnis Elling käsitleb ülekandeteenuse maksuvabastust
  • Foto: erakogu
Käibemaksudirektiivi (direktiiv) artikli 135 lõike 1 punkti d alusel vabastavad liikmesriigid käibemaksust hoiuste ja arvelduskontode, maksete, ülekannete, võlanõuete, tšekkide ja muude vabalt kaubeldavate maksevahenditega (välja arvatud võlgade sissenõudmisega) seotud tehingud, sealhulgas nendega kaasneva läbirääkimise. Käibemaksuseaduses on nimetatud säte jaotatud § 16 lõike 2¹ eri punktide vahel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.05.25, 09:51
Enno Lepvalts: “Vigade eest vastutab ettevõtja oma rahaga”. Vastutus ja riskid
Eesti ettevõtlusmaastik on viimastel aastatel aina pingelisem: maksutõusud, inflatsioon ja õiguskeskkonna karmistumine nõuavad ettevõtjatelt üha suuremat valvsust. Raamatupidamisbüroo juht Enno Lepvalts rõhutab, et iga otsus – olgu see tehing või koostöö – peab tuginema teadlikule kontrollile, sest vigade eest maksab ettevõtja oma rahaga. Ja mõnikord ka maine või vabadusega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele