4. aprill 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Küsimused ja vastused

Küsimustele vastavad KPMG Balticsi eksperdid
Küsimustele vastavad KPMG Balticsi eksperdid  Foto: pixabay

Lugejate küsimustele vastavad KPMG Balticsi eksperdid.

Küsimus: Töötaja on sõlminud spordiklubiga lepingu ja iga kuu läheb tema arvelt maha fikseeritud kuutasu ühes ja samas summas. Spordiklubi ei esita talle iga kuu arvet. Mis dokumenti ma pean nõudma, et saaksin 100 eurot kvartalis maksuvabalt hüvitada? Meie hinnangul on võimalik sportimisega seotud kulusid töötajale hüvitada algdokumendi alusel. Seega soovitame töötajal uurida, kas spordiklubi on nõus väljastama ka arveid. Samuti on võimalik, et arved on olemas näiteks klubi e-keskkonnas või saadetud e-arvena. Ettevõte korraldas oma töötajate koolituspäeva väljaspool kontorit. Koolitus toimus tööpäeval ja tööajal, seega osalemine oli kohustuslik. Mis selle koolituspäeva kuludest on erisoodustus: bussi rent kohale ja tagasi sõiduks, ruumide rent, toitlustamine, giidi teenus meeskondlikuks võistluseks metsas? Tulenevalt tulumaksuseaduse § 48 lõikest 4 loetakse erisoodustuseks igasugust kaupa, teenust või rahaliselt hinnatavat soodustust, mida töötajale seoses töö- või teenistussuhtega antakse. Meie hinnangul ei ole Teie poolt loetletud koolituspäeva kulud käsitletavad erisoodustusena, kuna tööandja ei anna töötajale koolituspäeva raames otseseid hüvesid (st kaupu, teenuseid ega rahaliselt hinnatavaid soodustusi), sest kulutused on osa koolitusest ja vajalikud, et koolituspäev korraldada. Seega on meie hinnangul võimalik lugeda tehtud kulutused ettevõtlusega seotud kuludeks. Töötaja elu- ja töökoha vahe on üle 50 km (Järvamaa - Harjumaa). Töötaja kasutab tööle sõiduks rongi (ostab kuukaardi). Kas tööandja võib maksuvabalt hüvitada kuukaardi täissummas või proportsionaalselt tööle sõitude osas? Tulumaksuseaduse § 48 lõike 51 kohaselt ei loeta erisoodustuseks kulutusi töölepingu alusel töötava töötaja transpordiks elu- ja töökoha vahel, kui töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast. Siinkohal ei ole meie hinnangul vahet, kas tööandja hüvitab kogu kuukaardi maksumuse või proportsionaalse osa, kuna kulutus on tehtud eelkõige tööandja vajadusi silmas pidades ning proportsiooni rakendamine eeldaks detailset arvestuse pidamist kuukaardi kasutamise osas.

Sisu on kättesaadav ainult Infolehe Palk tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile Infolehe Palk lugudele
  • Ligipääsu Infolehe PDF-idele
  • Infolehe paberväljaande
  • Võimaluse küsida erialast nõu asjatundjadelt
  • Jaga lugu:
    RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

    Raamatupidaja.ee toetajad:

    Enimloetud
    Marianne Lõhmus
    Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
    Cätlin Puhkan
    Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

    Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt