Juhtidele, raamatupidajatele, finantsjuhtidele ja maksuspetsialistidele, kuid ka teistele maksuvaldkonnast huvitatuile mõeldud maksukäsiraamatu 72. täiendus on ilmunud.
- Muudatused maksukäsiraamatus Foto: Äripäev
Selles lisas oleme üle vaadanud ja ajakohastanud mitu äriühingute maksustamisega seotud peatükki ning ettevõtete ühinemise, jagunemise ja reorganiseerimise peatükke.
Peatükki 5.3 lisasime muudatuse, mis seondub sellega, et alates 1. jaanuarist 2018 välistatakse erisoodustuse mõiste alt mõningad töötajate tervise edendamiseks tehtud kulutused.Seoses 2017. a jõustunud muudatustega on praeguses lisas üle vaadatud ja nüüdisajastatud tekstid 7.peatükis „Kaudne maksustamine”. Näiteks laiendati riigisisese pöördmaksustamise erikorda tehingutele teatud metalltoodetega.Kokkuvõtlikult kajastuvad 2017.a muudatused „Käibemaksu” peatükis (vt ptk 7.1). Samuti lisasime kohtupraktika selle kohta, mis puudutab vormiveaga arvete ja müügilepingu alusel sisendkäibemaksu kajastamist käibemaksuarvestuses, sisendkäibemaksu mahaarvamist olukorras, kus ettevõtlusega tegeletakse MTÜ kaudu ja ettevõtluse olemasolu tõendamist, kui maksu- ja tolliamet soovib ettevõtja kustutada käibemaksukohustuslaste registrist.Uuendasime ka aktsiise puudutavaid peatükke, peamiselt seoses aktsiisimäärade muutustega 2017. a.
Maksukäsiraamatu järgmine, 73. täiendus ilmub aprillis 2017.
Edaspidi käsitletakse järgmisi teemasid:
— selgitame, mida pidada silmas tehingutes NATO relvajõudude, EL-i institutsioonide jms käibemaksustamisel eristaatuses olevate isikutega,
— käibemaksukohustuslasena registreerimise piirmäära tõus 2018. aasta algusest,
— lisame kohtupraktikat,
nt eluruumina kasutatava korteri soetamisel sisendkäibemaksu mahaarvamise ja korrigeerimise kohta.
Maksukäsiraamat ilmub koostöös juhtiva ärinõustamisfirmaga KPMG Baltics, kelle tunnustatud spetsialistid vastavad lugejate küsimustele ka maksufoorumis.
Maksukäsiraamatu saad tellida SIIT.
Seotud lood
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.