4. aprill 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Välismaalaste seaduse ja palgakoefitsendi muudatused

Välismaalaste seaduse uus redaktsioon vähendab palgakoefitsenti
Foto: Pixabay
Kaubandus-Tööstuskoda teeb ülevaate välismaalaste seaduse muutmise eelnõust, millega plaanitakse vähendada välismaalaste 1,24-kordset palgakoefitsienti tööandja tegevusala keskmise palgani.

Mis on muudatuste eesmärk? ning direktiiv 2014/66/EL kolmandate riikide kodanike liikmesriiki sisenemise ja seal elamise tingimuste kohta ettevõtjasisese üleviimise korral.

Muudatustega võetakse Eesti õigusesse üle kaks EL direktiivi: direktiiv 2014/36/EL kolmandate riikide kodanike hooajatöötajatena riiki sisenemise ja seal viibimiste tingimuste kohta

Keda mõjutab?

Muudatused mõjutavad eelkõige neid ettevõtjaid, kes võtavad tööle ajutist tööjõudu kolmandatest riikidest.

Mis on olulisemad muudatused?

Eelnõuga kaotatakse 1,24-kordne palgakoefitsiendi nõue. Edaspidi tuleb välismaalasele maksta tasu, mille suurus on vähemalt võrdne tööandja tegevusala aasta keskmise brutokuupalgaga. Kui tegevusala keskmine palk on kõrgem Eesti keskmisest palgast, tuleb välismaalasele maksta vähemalt Eesti keskmist palka.Laiendatakse välismaalaste lühiajalise Eestis töötamise võimalusi. Kui hetkel võivad välismaalased Eestis lühiajaliselt (ilma elamisloata) töötada kuni 180 päeva aasta jooksul, siis eelnõu kohaselt pikeneb see aeg 270 päevani. Kui kehtivas seaduses on kirjas loetelu, millal on lubatud välismaalasel Eestis lühiajaliselt töötada, siis eelnõuga kaotatakse selline loetelu. See tähendab, et edaspidi võivad kõik välismaalased Eestis lühiajaliselt töötada sõltumata nende töö iseloomust.Luuakse ettevõttesiseselt üleviidud töötaja elamisluba, mis lihtsustab ettevõttesiseselt üleviidud töötajate Eestis elamist ja töötamist ning liikmesriikide vahel liikumist ettevõttesisese üleviimise eesmärgil. Selline elamisluba on ette nähtud töötajale, kelle väljaspool EL-i paiknev tööandja saadab ettevõttesise üleviimise raames tööle Eestisse ja teistesse liikmesriikidesse kindlaksmääratud ajaks. Tingimus on, et Eestis paiknev äriühing kuuluks väljaspool EL-i paikneva äriühinguga samasse kontserni või oleks äriühingu filiaal. Sellise elamisloa saab anda välismaalasele, kes töötab ettevõttesisese üleviimise raames äriühingus spetsialistina, juhtivtöötajana või praktikandina.

Millal plaanitakse muudatused jõustada?

2016. aasta 30. septembril

Kui teil on küsimusi või ettepanekuid välismaalaste seaduse muudatuste osas, siis on need oodatud hiljemalt 18. aprilliks e-posti aadressile [email protected]. Ettevõtjatelt laekunud tagasiside põhjal koostame kaubanduskoja seisukoha, mille edastame siseministeeriumile.

Välismaalaste seaduse muudatustega saab lähemalt tutvuda siin:

Eelnõu

Seletuskiri

Määruste kavandid

Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda

Autor: Kaubandus-Tööstuskoda

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700