Valitsus otsustas järgmise aasta veebruaris tõsta alkoholiaktsiisi plaanitud kümne protsendi asemel 15 protsenti. Tubakaaktsiis tõuseb järgmisel kolmel aastal lisaks praegu kehtivale viiele protsendile veel kolm protsenti. Samuti tõuseb alkoholi- ja tubakaaktsiis aastatel 2019 ja 2020 kümne protsendi ulatuses.
Kütuseaktsiis. Alates tulevast aastast tõuseb diislikütus 14 protsenti ja bensiin kümme protsenti. Järgneval kahel aastal ehk 2017-2018 tõuseb kütuseaktsiis täiendavalt kümme protsenti.
Üle vaadati ka majutusasutuste käibemaksuga seonduv. Kui esialgu kavatses valitsus tõsta majutusteenuse käibemaksumäära üheksalt protsendilt 20 protsendile, siis nüüd, peale erinevate analüüside ülevaatamist, otsustati Sesteri kinnitusel majutusettevõtete käibemaksu tõsta viis protsenti ehk käibemaksumäär hakkab alates 2017. aastast olema 14 protsenti.
Valitsus saavutas ka kokkulepe tööjõumaksude langetamise, lastetoetuste tõusu ja kaitsekulude katteallikates. Tööjõumaksude langetamiseks otsustati tuua sotsiaalmaksu määra muudatus varasemaks ehk 2017. aasta alguseks ning teha seda kahes jaos - 2017. aastal pool ja 2018. aastal üks protsent.
Lisaks otsustas valitsus eraldada idapiiri väljaehitamiseks järgmisel aastal 20 miljonit eurot. Idapiiri väljaehitamist alustatakse maismaa piirijoonelt, kus on kavas rajada kaasaegne tehniline valve ning vajalikus mahus tähistada piirijoon nii piiripostide, viitade, aia kui muu vajalikuga.
Valitsuse nelja aasta eesmärk on Eesti kaitsekulutuste taseme hoidmine vähemalt kahel protsendil sisemajanduse kogutoodangust, lastetoetuste tõstmine, tööjõumaksude langetamine ning riigi efektiivsemaks muutmine.