Swedbank maksis oma klientidele 2014. aasta esimese kolme kvartali jooksul 16 miljoni euro eest elu- ning varakindlustuse hüvitisi. Sel perioodil oli esitatud kokku ligi 15 000 kahjujuhtumi avaldust, neist 244 olid elukindlustuse, 3676 kodukindlustuse ning 10 843 sõidukikindlustuse juhtumid. Selle aasta suurima hüvitise summa ulatus 200 000 euroni.
Swedbanki investeerimise ja kindlustuste osakonna juhi Katre Uibomäe sõnul oli 9 kuu jooksul registreeritud 99 surmaga lõppenud elukindlustuse juhtumit. „Selle aasta surma põhjuste statistika erineb tavapärasest - suurenenud on õnnetussurmade osakaal, mis on kasvanud suisa 25 protsendini, 2013 aastal jäi õnnetuste osakaal alla 10 protsendi. Õnnetussurmadest 43% olid seotud liiklusõnnetustega, mis haakub ka maanteeameti statistikaga - selle aasta 9 kuu jooksul on liikluses hukkunud 19% enam inimesi kui eelmise aasta samal perioodil. Peamiseks surma põhjuseks on siiski jätkuvalt haigused – pahaloomulised kasvajad (25%) ning südame ja vereringeelundite haigused (21%),“ nentis Uibomäe.
Traumajuhtumite põhjusteks on valdavalt olmetraumad. Kergemaid vigastusi tekib Uibomäe sõnul kõige sagedamini sportides, koduseid töid tehes või lihtsalt tänaval kukkudes. „Hiljutisest kindlustunde uuringust tuli välja, et inimesed tajuvad ühe olulise riskina traumade ohtu, kuna nendega kaasnevad sageli ootamatud kulud, ajutine tööpaus või sissetulekute vähenemine. Traumade vastu kindlustamine on Eestis veel vähe levinud, kuid näiteks Swedbank pakub oma klientidele traumakaitset alates selle aasta septembrist. Uuendus on klientide poolt hästi vastu võetud ning traumakaitse lepingute sõlmimise aktiivsus ületas selgelt meie ootusi. Tänaseks oleme välja maksnud juba üksteist traumahüvitist,“ ütles Uibomäe.
Selle aasta suurim kodukindlustuse hüvitis ulatus 200 000 euroni ning tegemist oli eluhoone täieliku hävimisega tulekahjus. „Tuleõnnetuste arv oli sel aastal võrreldes varasemaga veidi kasvanud. Kõige sagedasemad juhtumid olid tavapäraselt seotud veekahjudega. Inimesed selgelt eelistavad täna laiemat kaitset pakkuvaid kindlustuslahendusi - 70% kodukindlustuse lepingu sõlmijatest on valinud endale koduse vara kaitse ning üle poole sõlmijatest ka vastutuskindlustuse kaitse, mille abil hüvitatakse kolmandatele isikutele põhjustatud kahjud, ” selgitas Uibomäe.
Kasko- ja liikluskindlustuse juhtumite arv on võrreldes eelmise aastaga veidi väiksem, samas keskmine kahjusumma on kasvanud üle 10%. „Tavapärasest vähem oli sel aastal klaasikahjusid ning rohkem teisi kindlustusjuhtumeid - veidi sagedamini on esinenud näiteks teelt väljasõite, suurem oli ka täishävingu juhtumite arv,“ selgitas Uibomäe.
Autor: Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee
Seotud lood
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega.
Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.
Enimloetud
1
Enim on maksuvõlglasi aastaga juurde tulnud hulgi- ja jaekaubanduses.
Viimased uudised
Enim on maksuvõlglasi aastaga juurde tulnud hulgi- ja jaekaubanduses.
Hetkel kuum
Enim on maksuvõlglasi aastaga juurde tulnud hulgi- ja jaekaubanduses.
Tagasi Raamatupidaja esilehele