26 september 2014
Jaga lugu:

MTA hakkab valvama aastaaruannete üle

Justiitsministeerium soovib tõhustada järelevalvet majandusaasta aruande õigeaegse täitmise üle. Selleks plaanitakse järelevalve teostamise õigus anda maksuametile.

Mis on väljatöötamiskavatsuse eesmärk?Peamiseks eesmärgiks on tõsta õigeaegselt esitatavate majandusaasta aruannete arvu. Hetkel esitab 60% aruandekohuslastest oma aruande õigeaegselt ja umbes 20% esitab aruande hilinemisega. 20% aruandekohuslastest oma majandusaasta aruannet erinevatel põhjustel ei esita.Kavandatavad muudatused mõjutavad eelkõige neid ettevõtjaid, kes esitavad majandusaasta aruande seaduses ettenähtud tähtajast hiljem.Majandusaasta aruanne tuleks elektrooniliselt läbi ettevõtjaportaali esitada maakohtu registriosakonna asemel Maksu- ja Tolliametile. Sisuliselt aruande esitamises midagi ei muutu.

Keda mõjutab?

Milliseid muudatusi soovitakse teha?

Maksu- ja Tolliamet hakkaks teostama järelevalvet majandusaasta aruande õigeaegse esitamise üle, st tuletab aruande esitamise kohustust meelde, hoiatab ja määrab vajadusel sunniraha. Hetkel on see kohustus maakohtu registriosakonnal, kuid neil pole piisavalt ressursse tõhusa järelevalve teostamiseks. Seetõttu on olnud aastaid, mil registripidaja ei ole massilist trahvimist aruande esitamata jätmise eest läbi viinudki. Seetõttu on ka ettevõtetel kergem võtta riski ja aruannet mitte esitada, sest hirmu, et kohustuse õigeaegsele täitmata jätmisele kindlasti trahv järgneb, ei ole.

Millal plaanitakse muudatused jõustada?..

2016. aasta 1. jaanuarEttevõtjate arvamused on oodatud hiljemalt 8. oktoobriks e-posti aadressile marko.udras@koda.ee

Kavandatavate muudatustega saab lähemalt tutvuda SIIN

 Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda  

Autor: Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee