Rivo Sarapik • 7. jaanuar 2011
Jaga lugu:

Kas 2010. aasta aruanne kroonides või eurodes?

Peagi saabub 2010. aasta majandusaruannete esitamise aeg. Kas aruanne tuleb esitada kehtiva valuuta järgi?

Raamatupidamise toimkonna juhend ütleb:

11. Vastavalt raamatupidamise seaduse § 15 lõikele 5 koostatakse ja esitatakse raamatupidamise aastaaruanne Eestis ametlikult kehtivas vääringus. Aruannete koostamisel ja esitamisel lähtutakse järgmistest reeglitest:

(a) Aruanded, mille bilansikuupäev on enne €-päeva, koostatakse ja esitatakse Eesti kroonides; ja

(b) Aruanded, mille bilansikuupäev on pärast €-päeva, koostatakse ja esitatakse eurodes. Aruandeperioodile eelneva perioodi võrdlusandmete ümberarvestamisel Eesti kroonidest eurodesse lähtutakse Euroopa Liidu Nõukogu määruses kinnitatud valuutakursist.

€-päev oli Eestis 1. jaanuaril 2011.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt