Lemmi Kann • 29. oktoober 2010
Jaga lugu:

Euroopa Komisjon tahab laiendada e-hangete kasutamist ELis

Euroopa Komisjon peab liikmesriikidega nõu, kuidas aidata kaasa e-riigihangete kasutamisele.

Komisjon pakub piiriüleste hangete lihtsustamiseks andmebaasi e-CERTIS, mis sisaldab erinevates liikmesriikides hangetel nõutavate dokumentide infot ning näidiseid, teatas rahandusministeerium.

Euroopa Komisjoni siseturu ja teenuste voliniku Michel Barnier` sõnul ollakse alles pika tee alguses ja vaja on koostööd kõikide riikide valitsustega, et moderniseerida ja lihtsustada avaliku sektori hankeid Euroopa Liidus. Täna toimub vaid viis protsenti riigihankemenetlustest elektrooniliselt, komisjon loodab e-hangete kasutamist suurendada reeglite korrastamise ja uue dokumendiandmebaasiga.

E-riigihangete kasutamise suurimateks plussideks on kokkuhoid ja hangete läbipaistvus. Komisjon on välja töötanud nn rohelise raamatu (Green Paper), mis analüüsib e-hangete rakendamisega seotud takistusi ja uurib, kuivõrd seavad erinevad siseriiklikud nõuded ohtu piiriülestel hangetel osalemise.

Eestis saab e-riigihangete keskkond valmis 2011. aasta alguses. Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Marek Helmi sõnul sõltub eeskätt süsteemi kasutajamugavusest, kui kiiresti Eestis riigihanked e-keskkonda kolivad.

„Koostöös AS Dateli ja AS Webmediaga asutakse alates novembrist uut riigihangete keskkonda testima, millesse kaasatakse ka hankijate ja pakkujate esindajad,“ rääkis Helm.

Riigihangete elektrooniline korraldamine on osa Euroopa Liidu e-valitsuse plaanist, mis kujundab põhjalikult ümber avaliku sektori teenuste kättesaadavuse ja toimimise.

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt