• 09.06.09, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Esita majandusaasta aruanne õigeaegselt

Enamike ettevõtjate jaoks on majandusaasta aruande esitamise tähtaeg 30. juuni. Kõige kiirem viis on esitada aruanne elektrooniliselt!
Äriühingud ja sihtasutused peavad kuue kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu esitama registrile oma majandusaasta aruande, enamike ettevõtjate jaoks on esitamise tähtaeg 30. juuni.
Justiitsministeeriumi nõuniku Kadri-Catre Kasaku sõnul saab majandusaasta aruande esitada äriregistrile või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile elektrooniliselt, registriosakonnas kohapeal või saata tavapostiga.
„Kõige lihtsam on majandusaasta aruannet esitada elektrooniliselt, kasutades kas ID-kaarti, mobiil-ID või internetipanga paroole,“ selgitas Kasak. „Elektroonilist aruannet saavad esitada äriühingute või sihtasutuste juhatuse liikmed, täisosanikud, esindusõiguslikud usaldusosanikud, filiaali juhatajad, likvideerijad või pankrotihaldurid.“
Täpsed juhised majandusaasta aruande elektroonilise esitamise kohta leiab aadressilt: http://www.rik.ee/e-ariregister/aruanne.
Registrit pidaval kohtul on aruande õigeaegse esitamata jätmise eest õigus trahvida ettevõtjat ja kõiki andmete esitamiseks kohustatud isikuid korduvalt ja hoiatamata. Trahv määratakse tsiviilkohtumenetluse seadustikus sätestatud ulatuses, aga mitte vähem kui 5000 krooni. Kui aruannet ei ole esitatud 18 kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu, kustutab registrit pidav kohus juriidilise isiku registrist või otsustab tema sundlõpetamise või likvideerimise.
Esitatud majandusaasta aruanne peab vastama vorminõuetele, mis on kehtestatud justiitsministri määrusega kohtule dokumentide esitamise kord.
Autor: Justiitsministeerium

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele