Tasutud trahvi eest võib paha üllatusena tulla täituri poolt kinnipeetud teenustasu.
Mullu mais kiiruse ületamise eest 500 krooni trahvi saanud Maiet (nimi muudetud – toim) tabas maksuametist tulumaksutagastust saades halb üllatus, kui kohtutäitur Mati Roodes oli sealt kinni pidanud 2300 krooni.
.....
Maiet häirib kõige enam see, et üle poole aasta oleks täituril olnud võimalik pangaarvelt, kuhu laekus igal kuul naise palk, endale võlgu jäänud summa arestida, kuid selle asemel oodati viivise kogunemist ja maksutagastust. Lisaks polevat kättesaadav olnud ka kohtutäitur ise, Maie sai suhelda ainult täituri sekretäriga.
„Küsisin, et miks mul see raha maha võeti, põhjendust ei antud. Küsisin, et miks ühtegi teadet ei tulnud, seda samuti
ei põhjendatud. Öeldi vaid seda, et ma olevat liikluseeskirja rikkujana potentsiaalne mõrvar,” kirjeldas Maie täiturite töömetoodikat.
.....
Kaevata saab ministeeriumile
•• Ametimeestena ei allu kohtutäiturid justiitsministeeriumile, kuid ministeeriumi võimuses on korraldada täiturite tegevuse üle järelevalvet ja eksimuse puhul neid karistada. Kohtutäitur peab ametit oma nimel ja vastutusel, mistõttu ministeerium ei saa täiturile korraldusi anda.
•• „Juhul kui inimene leiab, et kohtutäitur on tema vastu eksinud, siis on kindlasti võimalik pöörduda kirjaliku kaebusega ministeeriumi poole,” selgitas justiitsministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmus. „Esmalt peaks isik siiski pöörduma selgituste saamiseks kohtutäituri enda poole.”
•• Täitur on kohustatud vastama menetlusosaliste esitatud avaldustele ja selgitustaotlustele, kui need on seotud vastava menetluses oleva täiteasjaga.
Seotud lood
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.