26. mai 2008
Jaga lugu:

Jurist selgitab: Ületunnitöö eest raha või vaba aega

Töötan koolis õpetajana, aga n-ö kõrvalt ajan ka transpordifirma asju. Sellega seoses küsin: kas firmasse saab tegevjuhiks tööle võtta ka 0,25 kohaga?

Eeldan, et küsija soovib tegevjuhina töötada töölepingu alusel osalise tööajaga kümme tundi nädalas. Mitme tööandja juures võib töölepingu sõlmida küll, kuid seejuures on piiriks tööaja üldine riiklik norm – 40 tundi nädalas. Et seda mitte ületada, peaks küsija ka koolis osalise tööajaga töötama.

Kui aga küsija teeb tegevjuhi tööd firma juhatuse liikmena, nii et tegevjuhi ja juhatuse liikme kohustused sisuliselt kattuvad, siis temaga ei võigi töölepingut sõlmida (vt TLS § 7 p 10). Juhatuse liikmega sõlmitakse käsundusleping ja sel juhul eelnimetatud tööaja piirang ei kehti.

Loe lisaks: Ületunnitöö eest raha või vaba aega

Autor: Helve Toomla

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee