Autor: Raamatupidaja.ee • 31. jaanuar 2007
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

iScala

Programmi nimi iScala – tootja EPICOR

Programmi lühitutvustus 

iScala 2.3 on Scala uue põlvkonna ärihaldustarkvara, mis tagab reaalajas ühilduvuse nii ettevõtte eri paigus asuvate allüksuste vahel kui ka klientide, partnerite ja hankijate tarkvarasüsteemidega. Uuele platvormile üles ehitatud programm koosneb valikuliselt liidetavatest funktsioonipakettidest, mida omavahel kombineerides ja vajadusel ka kolmanda osapoole tarkvaratoodetega täiendades (näit.farmaatsiatööstusele loodud Scala Pharma) luuakse iga konkreetse ettevõtte spetsiifilistele vajadustele vastav süsteem. iScala uus paindlik platvorm võimaldab lisamoodulite abil luua ka kindlale kasutajarühmale suunatud tarkvarasüsteeme või kasutada suure kontserni tütarettevõtetes erinevaid funktsioonipakette, tagades samaaegselt allüksuste veatu ühilduvuse kogu kontserni ERP-süsteemiga.

Kellele programm mõeldud on?

Programm on mõeldud ettevõtetele, kelle eesmärgiks ei ole hetkelise „tulekahju” kustutamine vaid pikemas perspektiivis konkurentsieelise saavutamine.

Programmi põhifunktsioonide nimekiri

iScala 2.3 hõlmab endas erinevaid mooduleid:

Finantspakett: pearaamat, rahavoogude juhtimine, põhivarade haldus, ostureskontro, müügireskontro, kulukohad, võlakirjad, palk, konsolideerimine, eelarvestamine, kulude jagamine

Logistikapakett: materjalide haldus, ladu, tootmine, hankeahela haldus, ostuprotsessi haldus, keskladuProjektijuhtimine: ressursside haldus (materjalid ja töötajad), projektide planeerimine ja arveldamineHoolduse juhtimise pakett:Välihooldus, korraline hooldus, hooldus-remont-uuendamine, kasutajatugi (helpdesk), ressursside haldus, lepingute haldus.CRM pakett – kliendihalduspakett:Müügi automatiseerimine, kleidniteenindus ja – tugi, outlook integratsioonÄriingo (BI) pakett:Query Desinger ja Analyzer, veebiaruandlus, Crystal Reports, OLAP andmebaasid, web portal,Arenduspakett:VBA töövahendid, töövoogude disainer, kasutajaliidese disainer, käitussüsteemidÜldplatform: ühtne platform, keeled, lokaliseerimine, valuutade haldus, maksumootor, ühtne halduskonsool, ühtsed kalendrid, pangaliides

Lisainfo

iScala 2.3 on rohkem kui 140 riigis ja 30 keeles kasutusel olev majandustarkvara, mille eeliseks on kohaliku seadusandlusega kohandatavus ning täielik integratsioon kontserni erinevate ettevõtete vahel.

Programmi hind

iScala litsentsi maksumus on kombinatsioon kasutavast funktsionaalsusest ning süsteemi samaaegsestest kasutajatest. Täpsem iScala litsentsi maksumus selgub kohtumisel, kus selgitatakse välja kliendi soov ning nägemus, milliseid tööprotsesse iScala toetama peab.

Milline on programmi ostmise järgne kasutajatugi?

iScala tugi peale programmi ostu jaotub kaheks: telefonikonsultatsioon, mis on igakuiselt tasutava arendustasu sees; konsultandi tugi kohapealt tehtavate tööde näol.

Kas programmi hinnale lisanduvad muud kulud?

iScala litsentsi soetamisel tuleb arvestada arendustasuga, milleks on 20 % litsentsi maksumusest. Arendustasu tasutakse igakuiste maksetena. Arendustasu garanteerib iScala kasutajale kõik versiooniuuendused samas funktsionaalsuses tasuta ning tasuta telefoni konsultatsiooni toepartnerilt.iScala projekti puhul tuleb arvestada ka juurutusega, mis projektiti mahub tunnivahemiku 120 – 480 tundi. Kõik edasised konsultatsioonid kuuluvad arveldamisele tunnihinna alusel.

Kas on seatud piirangud sisestavate andmete hulgale?

Andmete maht sisestamise poole pealt piiranguid ei sea. iScalas on võimalik teostada 99 ettevõtte raamatupidamist samas süsteemis.

Kas andmed on võimalik importida varem kasutusel olnud programmist?

Andmete importi iScalasse on võimalik teostada läbi iScala import-export tegevuste. Importida saab erinevates formaatidest (sql, excel (xls), txt, csv, xml, jpt). Eelistatuim formaat klientide poolt on xls ja txt, mis hõlbustab enne importi andmete korrastamist.

Kas andmeid on võimalik eksportida Excelisse?

Andmete export on võimalik teostada erinevatesse formaatidesse (excel, pdf, txt, sql, csv, rpt, xml jne).

Kas on võimalik muuta dokumentide kujundust (nt müügiarved)?

Dokumentide kujundust on võimalik muuta vastavalt kliendi soovile. Kasutada saab nii iScala enda sisemist aruandegeneraatorit või siis Crystal Reportsi, mis on üldtuntud aruandluse genereerimis vahend maailmas.

Kas on olemas kaugkasutusvõimalus Interneti kaudu?

iScala on kasutusel paljudes ettevõtetes, kelle kontorid on erinevates riikides. Sel juhul kasutatakse iScalat üle kauguhalduse ehk kasutajad logivad end terminal serverisse ning töötavad seal. Teine variant on võtta kasutusele iScala poolt tunnustatud VPN lahendused nagu Citrix, mis võimaldab üle turvatud kanali ligipääsu serverisse, kus asub Scala.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700