Autor: ImpulsQ GMBH • 21. september 2022

Need maksud kasiinovõitudele on Eestis olemas

Foto: Unsplash
Mängimine online-kasiinodes naudib tohutut populaarsust kogu maailmas. Lõbus, põnevus ja põnevus on siin alati tagatud. Pealegi on online-kasiinode külastamine võimalik igal ajal, nii et võite mängida, millal iganes soovite.
Tänapäeval on tõesti lihtne leida kasiino, mis pakub igaühele midagi. Aga mis tegelikult juhtub siis, kui oled üks õnnelikest kasiinos ja oled saavutanud suure võidu? Millised maksud tuleb nendelt võitudelt tasuda? Seda selgitatakse üksikasjalikumalt allpool.

Õnnemängude kohtualluvus Eestis

Erinevalt paljudest teistest riikidest ei ole Eestis hasartmängude reguleerimiseks ametkondi, vaid maksu- ja tolliasutused tagavad hasartmänguseaduste järgimise. Need reguleerivad ka hasartmängude maksustamist ettevõtjate ja mängijate jaoks.

Hasartmängude reguleerimise puhul on eriti oluline üksikute hasartmängusektorite määratlemine. See sõltub sellest, millisesse valdkonda pakkumine kuulub ja vastavalt sellele kehtivad erinevad seadused ja määrused. Eestis eristatakse teemad järgnevalt:

● Hasartmängud

● Spordikihlvedude tegemine

● Loterii

● Osavusmängud

● Kaubanduslik loterii

Erinevate valdkondade lähemalt uurimine

Hasartmängude tulemus sõltub juhusest. Mängud viiakse läbi mehaanilise või elektroonilise seadme abil või mängu korraldaja vahendusel.

Spordikihlvedude tegemine: Spordikihlveod või -visked on mängud, mille tulemus sõltub sellest, kas sündmus, millele mängija on panustanud, toimub või ei toimu või kuidas see toimub. Sündmus, millele panus tehti, peab olema väljaspool hasartmängukorraldaja kontrolli.

Loterii on mäng, mille tulemus samuti sõltub juhusest. Võitudena jaotatakse kuni 80 protsenti loteriipiletite müügist saadud tuludest. 24 tunni jooksul võib mängu tulemus selguda kolm korda.

Osavusmäng on mäng, mille tulemus sõltub peamiselt mängija füüsilistest võimetest, oskustest või teadmistest. Seda mängitakse mehaanilise või elektroonilise seadme abil.

Kommertsloterii on klassikaline loterii või kiirloterii, mille korraldab kaupade või teenuste pakkuja kaupade või teenuste müügi edendamiseks või kaupade, teenuste või nende pakkuja reklaamimiseks. Osalejad võivad seega võita toote või teenuse.

Kasiinovõidud kuuluvad seega hasartmängude või loteriide kategooriasse.

Kas online-kasiinod Eestis on seaduslikud?

Jah, kõik hasartmängud on Eestis seaduslikud. Eeldusel, et operaatoril on vastav hasartmängulitsents, on nii online kui ka maismaa kasiinod seaduslikud, samuti bingosaalid, pokkeritoad ja spordikihlvedude korraldamine.

Eesti on reguleeritud hasartmänguturg ja on samuti kohanenud Euroopa hasartmängueeskirjadega. See võimaldab tervitada Eesti parimaid online-kasiinosid. Kõik operaatorid peavad olema Eestis litsentseeritud, kuid riik ei tunnusta teiste riikide väljastatud litsentse.

Varem, nagu ka paljudes teistes riikides, kehtis nõue, et online-kasiino serverid peavad ka füüsiliselt asuma Eestis. Vahepeal on see määrus siiski kaotatud. Nii on nüüd ka välismaistel ettevõtetel võimalus tegutseda Eesti turul. See kehtib siiski ainult juhul, kui need ettevõtted taotlevad ühte või kahte Eesti litsentsi.

Eesti hasartmänguloa saamise nõuded

Ettevõtjad, kes soovivad saada Eestis hasartmängulitsentsi, peavad alati omama ühe miljoni euro suurust kapitali. Tänu suhteliselt madalatele kuludele sellise litsentsi saamiseks ja ka suhteliselt madalatele maksudele kasiinovõitudelt, võib eeldada, et hasartmänguturg Eestis laieneb tulevikus märkimisväärselt.

Nii kujundavad Eesti litsentside hinnad online-kasiinod:

-47 934 euro suurune litsentsitasu taotluse kohta tehtava otsuse eest.

-Litsentsitasu protsessi koordineerimise eest 31 956 €.

Maksud kasiinooperaatorite jaoks:

● Kasiino - 5% kasum

● Loterii - 18% võitudest

● Mänguautomaadid - sõltuvad nende arvust ja esitatud mänguplatvormist

Maksud mängijatele

Kui tegemist on eraisikute võiduga, kes on teeninud ühekordset kasumit või kellel on kasiinos pikema aja tagant õnne olnud, siis kehtib siinkohal hasartmänguvõitude maksuvabastus. Mängijate puhul, kes saavad kogu või suurema osa oma sissetulekust kasiinovõitudest, tekib aga küsimus, kas tegemist on tavapärase ettevõtlusega ja kas võidud tuleb seega lugeda tavapäraseks maksustatavaks tuluks.

Mängija kaitse

Eesti Maksu- ja Tolliameti veebilehel on üks kolmest alamlehest, mis käsitleb haavatavate mängijate enesekontrolli. Sealt saab lugeda, et abikõlbmatute mängijate nimekirja eest vastutab asutus ise.

Siinkohal juhitakse veel kord tähelepanu sellele, et tegemist on maksu- ja tolliasutusega. Samuti on oluline teada, et ainult asjaomased mängijad saavad taotleda eneseväljaarvamist. Kui me vaatame lühidalt Belgiat, näeme, et ka pereliikmed või teised lähedased isikud võivad taotleda sellist eneseväljendust. Kui selline isekontrolli taotlus on kehtiv, ei saa seda kogu selle kehtivusaja jooksul tühistada. Seetõttu peavad asjaomased mängijad eelnevalt väga hoolikalt kaaluma, millise perioodi nad valivad. Ajavahemik on kuus kuni 36 kuud.

Ameti lehekülgedel ei ole aga mingeid täiendavaid abimeetmeid, nagu näiteks kaebuste esitamise või nõustamise keskus. Kuid Eestis kehtivad hasartmängude vanusepiirangud on märgitud siin. Loteriide puhul on vanusepiirang 16, spordikihlvedude puhul on vanusepiiranguks ette nähtud 18 aastat ja kõigi muude õnnemängude puhul on vanusepiiranguks 21 aastat.

Eesti online-kasiinode usaldusväärsus ja turvalisus

Kuigi Eesti maksu- ja tolliameti veebilehel on toodud vaid mõned üksikasjad online-kasiinode litsentside andmise eeskirjade kohta, on ka selge, et Euroopa seadused kehtivad siin igal juhul. Seetõttu on Eesti litsents põhimõtteliselt usaldusväärne.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700