Autor: 1DOX Digital • 19. jaanuar 2022

Likvideerimisportaal teeb ettevõtte likvideerimise lihtsamaks

Ehkki ettevõtte asutamine Eestis on väga lihtne, siis mittevajaliku ettevõtte likvideerimisest on saanud tülikas tegevus, mida paljud püüavad vältida.

Eestis on hetkel üle 325 000 äriühingu, mis pole üllatav arvestades ettevõtte asutamise lihtsust. Likvideerimine on aga seevastu äärmiselt tülikas ja seetõttu ei ole imekspandav, et enamik registrisse kantud ettevõtetest on kas tegevuseta või väga väikese tegevusega ning selliste ettevõtete arv vaid kasvab.

Veel alles hiljuti kustutati suur osa ettevõtetest äriregistri poolt sunniviisiliselt, mis tähendab, et tegelikkuses toimub ettevõtete vabatahtlikke likvideerimisi oluliselt vähem, kui neid võiks olla.

Kõige keerukamaks teeb likvideerimise kahtlemata selle ajaliselt pikk kestus, mis on minimaalselt 7 kuud, kuid tegelikkuses kestab see protsess sageli oluliselt kauemgi. Peamiseks probleemiks on sageli see, et pika likvideerimisperioodi jooksul jõuavad asjaosalised korduvalt unustada, kuhu nad likvideerimisega on jõudnud ning mida ja kuidas järgmisena teha.

Likvideerimisportaal hoiab järge, koostab dokumendid ning saadab meeldetuletusi

1DOX Digital OÜ poolt arendatud likvideerimisportaal pakub kohalikele ettevõtjatele täis- ja pool-iseteeninduskeskkonda, kus väikese ajalise ja rahalise kuluga (tavaliselt 200-500 EUR) saab ettevõtte palju lihtsamini likvideeritud.

Mittetegutsenud ettevõtte puhul peaks ettevõtja ajakulu jääma ühe tunni või veelgi väiksema aja piiresse. Varem tegutsenud ettevõtte puhul vajab eraldi tähelepanu raamatupidamine ning viimasega seotud aja ja rahakulu saab selgeks alles tegeliku olukorraga tutvudes. Kui tegelete raamatupidamisega ise (või teeb seda teie senine raamatupidaja), siis olulisi lisakulusid ei teki.

Likvideerimisportaal on seotud äriregistri andmebaasiga ning vajalikud otsused ja kinnitused valmistatakse ette automaatselt äriregistris olevatele andmetele toetudes. Samuti kontrollitakse ja jälgitakse ka aruannete esitamist ning portaal ei luba protsessiga edasi minna, enne kui eelnevad sammud on tehtud. Vajalikes kohtades on olemas detailsed juhendid - näiteks likvideerimisteate avaldamise kohta, mis võib algajale mõnevõrra keerukas olla, kuid juhendi abil saab sellega kergesti hakkama.

Vajadusel aitab personaalne likvideerimisnõustaja

1DOX likvideerimisportaal on testimisel olnud juba ligi aasta ning selle teenuseid on kasutanud juba kümned ettevõtjad, kellest paljud on jõudnud edukalt ettevõtte kustutamiseni.

Likvideerimisportaali tugevuseks on see, et enamikel likvideerimispakettidest on igal likvideerimisel personaalne likvideerimisnõustaja, kes toetab klienti mitmekülgselt ning abistab, kui peaksid tekkima raskused.

Need, kes soovivad ettevõtte likvideerida kiiresti (1 - 3 kuuga), saavad mõne aja pärast portaali kaudu ka ettevõtet likvideerida isikliku varaga ühinemise abil. Viimane võimalus on kasutatav ainult ühe eraisikust omanikuga osaühingu puhul.

Kuna residentide ja mitteresidentide ettevõtete likvideerimine erineb teatud detailides oluliselt, siis on portaalis grupeeritud teenused keelepõhiselt. Eestikeelsed teenused on saadaval ainult digiallkirjastajatele ning on arvestatud, et inimesed likvideerivad oma ettevõtte portaali abiga osaliselt või täielikult ise. Ingliskeelsed teenused on aga orienteeritud sellele, et teenusepakkuja poolt lisatakse vastavalt seadusele teine (kohalik) likvideerija, kes seejärel juhib likvideerimist.

Senine praktika on näidanud, et uus likvideerimisportaal teeb ettevõtte likvideerimise pea sama lihtsaks kui asutamise.

1DOX likvideerimisportaali tutvustuse leiab siit.

Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700