Tuuli Seinberg • 8. september 2014
Jaga lugu:

CM: HansaWorld vähendab topelttööd

Excellent Business Solutions on Rootsis välja töötatud HansaWorld tarkvara ainuesindaja Eestis. Standard Books on uue põlvkonna ärihaldustarkvara väikestele ja keskmistele ettevõtetele ning  Enterprise suurtele.

Küsimustele vastab Excellent Business Solutions Eesti ASi müügijuht Allan Mäe.

1. Millest on tarkvara valikul kõige olulisem lähtuda?Tarkvara valikul on kõige olulisemaks määratleda ühelt poolt ettevõtte vajadused ja teiseks selgeks teha võimalused nii aja kui ka eelarve seisukohalt. Majandustarkvara on tööriist oma äri korraldamiseks. tekib läbi asjaolu, et kasutusele ei ole vaja võtta täiendavaid programme või teostada kulukaid liidestamisi. Lisaks tasub tähelepanu pöörata võimalustele, mis aitavad äri kasvatada ja veelgi edukamalt juhtida - siia alla kuuluvad võimalused alates müügietappide jälgimisest läbi 'müügitoru', kliendihaldusest kuni majandusandmete graafilise analüüsini välja.+ HansaWorldi tarkvara on võimalik kasutada eelkõige klient-server aga soovi korral ka veebilahendusena.HansaWorld on suurima kasutajaskonnaga majandustarkvara Eestis, olles kasutusele võetud enam kui 20 000 Eesti ettevõtte poolt. HansaWorldi tarkvarade populaarsus on saavutatud tänu asjaolule, et meil on pakkuda lahendusi nii väikestele kui ka suurtele ettevõtetele.

Tõeliselt tõhus on tarkvara juhul kui see on terviklik ja katab kõik ettevõtte protsessid. Kuluefektiivusus

 2. Millised on teie tarkvara suurimad plussid ja eelised?

 Kasutades mugavat server-klient pilveteenuse lahendust saate töötada mistahes asukohas ja ei pea muretsema serveri, varukoopiate ega ka versiooniuuenduste pärast.Lisaks asjaolule, et töökohad liiguvad aina rohkem kontorist väljapoole - liiguvad inimesed oma tegevustega üha enam nutiseadmetesse. HansaWorld'i täisfunktsionaalsed klientprogrammid võimaldavad oma äri mugavalt korraldada nii Android kui iOS Apple nutiseadmetel.+ HansaWorld’i integreeritud lahendus võimaldab kõik ettevõttele olulised äriprotsessid teostada ühes süsteemis. Kuna süsteemi kõik osad on omavahel seotud (kuni 45 erinevat moodulit), kaob seeläbi vajadus kulukate ja keerukate täiendavate liidestamiste järele ning dubleerivaks andmete sisestamiseks.+ HansaWorld’i majandustarkvara toimib kõikidel platvormidel ja operatsioonisüsteemidel (Windows, Linux, Apple OS, Unix) .+ Ettevõtte vajaduste kasvades on programmi võimalik operatiivselt laiendada täiendavate kasutajate, ettevõtete, lisamoodulite ja erinevate keelte näol (kuni 29 erinevat keelt)3. Kui palju on kasutajaid ja/või kes on tuntumad kasutajad

HansaWorldi tarkvara on 25 tegevusaasta jooksul kasutusele võetud ettevõtetes enam kui 110-s erinevas riigis.

Olgu siinkohal nimetatud mõned Eesti ettevõtted, kes igapäevaselt HansaWorldi tarkvara kasutavad: ELRON (Eesti Liinirongid AS), ETK (Eesti Tarbijateühistute Keskühistu), Magnum AS, Cramo Estonia AS jne.

Kasutajad tarkvarastMeditsiinitehniliste lahenduste väljatöötaja ja edasimüüja Semetron läks üle HansaWorld tarkvarale, et vähendada topelttööd müügi ja kliendisuhtluse korraldamisel ning arvepidamisel. Kuna Semetroni tegevusvaldkond hõlmab praktiliselt kõike meditsiiniseadmetega seonduvat, on neil palju igapäevaseid tegevusi, mille puhul integreeritud tarkvara kasutamine annab tuntava eelise käsitsi asjaajamise ees.

"Tegeleme jooksvalt nii seadmete lisamaterjalide müügi ja teenindusega, kui ka näiteks tootjatega suhtlemisega. HansaWorld võimaldab lisaks raamatupidamisele mugavalt korraldada kõike seda ja lisaks arvestada töötasude ja preemiate maksmist tehnikutele," ütleb Toomas Kornet, ASi Semetron nõukogu liige.

Kornet toob HansaWorldi puhul esile ka klient-server lahenduse arhitektuuri ning turvalisuse. "Klient-server lahendus muudab võimalikuks selle, et HansaWorld töötab nii kiiresti ka kaugühenduste korral – meie Läti tütarettevõtte asjaajamine toimub Eestis asuva serveri kaudu. Ka turvalisus ei ole vähem oluline. HansaWorldi puhul on see tagatud mittestandartsete krüpteerimisvahenditega. Ehkki nende üle kümne aasta jooksul, mis Semetron on Hansa süsteeme kasutanud, on meie arvutitesse sisse murtud, ei ole andmeleket toimunud," võtab firma juht kokku.

Mida tarkvara sisaldab

 

Excellent Business Solutions Eesti AS pakub enam kui 20 000 Eesti ettevõttele

HansaWorld majandustarkvara toel nutikat lahendust raamatupidamise, palgaarvestuse, logistika, kliendihalduse, ärianalüüsi ja müügi laitmatuks toimimiseks.Excellenti poolt pakutav pilveteenus võimaldab teie väärtuslikele majandusandmeteleturvalist servermajutust, mille raames on tagatud andmete regulaarsed varukoopiad ning teostatud kasutuseseolevale tarkvarale automaatsed versiooniuuendused.

1. Majandustarkvara Standard Books by HansaWorld

Standard Books on uue põlvkonna ärihaldustarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreeridaostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele.Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.Standard Books võimaldab:

• ise disainida arvete väljatrükipõhjasid, lisades sinna ettevõtte logo ning just teieettevõtte spetsiifikast tulenevalt vajalikud andmed. Vastavalt vajadusele võitetrükkida dokumente just endale vajalikus keeles.• jälgida oma kulutusi, sisestada ostuarveid ning sooritada pangamakseid.• saada selge ülevaade oma müüginumbritest, ostudest ning ettevõttekasumlikkusest kasutades põhjalikku aruandluse võimalust. Aruandeid saab otsevälja trükkida, aga ka salvestada PDF’i või Exceli formaati edasiseks analüüsiks.• lisada süsteemi uusi ettevõtteid ja kasutajaid. Lisatavate kasutajate võiettevõtete arv ei ole piiratud.• kasutusele võtta lisamooduleid, muuta aruannete kirjeldusi jakäibemaksuseadistusi ning seeläbi sobib kasutamiseks ka riigiettevõtetele, KÜdele, FIE-dele ning MTÜ-dele.• hallata töötajate ja töölepingutega seotud infot ning teostada palgaarvestust.• kasutamist eesti, vene või inglise keelse kasutajaliidesega.• tõhusat kliendisuhete haldamist ja planeerida ning läbi viia sihitud müüki omaklientidele.

2. Majandustarkvara Enterprise by HansaWorld

Enterprise on integreeritud majandustarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.Enterprise ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) jakliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõttespetsiifikast ning vajadustest.

Enterprise majandustarkvara integreeritus tähendab, et kogu ettevõtte

majandustegevusega seotud info (finants, kliendihaldus, ladu, tootmine,projektiarvestus, veebipood, hooldusteenindus, palgaarvestus jpm) talletatakse ühesandmebaasis. Süsteemi on võimalik haarata kuni 45 erinevat moodulit, mis on omavahelseotud ja seeläbi puudub vajadus andmeid dubleerida ning teostada keerukaid jakulukaid liidestamisi. Ettevõtte ja vajaduste kasvades võimaldab Enterprise paindliku majandusinfosüsteeminatäiendavalt juurde lisada kasutajaid, ettevõtteid, keeli ja muid erinevaid mooduleid.

Enterprise’i programmeerimiskeel HAL võimaldab igal ajal kohandada tarkvaralahendust

vastavalt kliendi erisoovidele ja luua täiesti uusi funktsioone. Vajalikud muudatusedtehakse otse rakenduses, mitte ei üritata erinevaid rakendusi omavaheltööriistakomplekti abil liidestada. Taoline lähenemine tagab andmete täpsuse jatõhustab tarkvara erinevate osade vahelist infovahetust.

Kaasaegse lahendusena on Enterprise kasutatav täisfunktsionaalse aplikatsioonina lisaks ka erinevatel nutiseadmetel (tahvelarvutid ja telefonid).

 

Excellent Business Solutions Eesti ASi Standard Books (Books by Hansaworld)  ja Enterprise (Enterprise by Hansaworld) kõikide pakettide kirjelduse leiate artikli manusest.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt