24/7 Veebiseminarid

Lektor
Tutvustus
Kestus
Aule Kindsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juht, maksunõustaja
Erisoodustuste muudatused 2018

Jõustunud erisoodustuse muudatused tekitavad ettevõtjatele nii uusi võimalusi kui riske. Praktilisel veebiseminaril vaatame üle, millised võimalused või kohustused seoses seaduse muudatustega tekivad. Käsitlemisele tulevad teemad: - Transport, majutus, parkimine, optsioonid alates 01.07.2017 - Terviseedendamine 2018 - Sõiduautod 2018

Kestus: 85 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Käibedeklaratsiooni ohukohad 2018

Alates 2018. aasta alguses jõustus Eestis hulk tulumaksumuudatusi, mis otseselt või kaudselt mõjutavad ka käibemaksu arvestust. Seminaril pöörame erilist tähelepanu sõiduautode sisendkäibemaksu deklareerimisele, seda nii ostmisel, kui ka hilisemal võõrandamise käigus toimuva ümberarvestuse kontekstis. Samuti käsitleme piiriüleste tehingute deklareerimist ja erinevate käibemaksu eriskeemide alusel toimunud tehingute deklareerimist. Näiteks reisiteenuste erikord, kasutatud kauba edasimüügi erikord, siseriiklik pöördmaksustamine ja elektrooniliselt osutatavate teenuste erikord.

Kestus: 90 minutit
Christer Haimi, CH Konsultatsioonid OÜ juhataja
Ärikasum ja ettevõtte tuludeklaratsioon Soomes

Eesti ettevõte peab esitama Soome Maksuametile tuludeklaratsiooni või selgituse oma Soome äritegevuse kohta 4 kuu jooksul peale majandusaasta lõppemist. Kui majandusaasta lõppes 31.12.2017, tuleb ettevõtte tuludeklaratsioon esitada hiljemalt 30.04.2018 Veebiseminaril räägime sellest, mida tuleb teada Eesti OÜ Soome ärikasumi maksustamisest ja ettevõtte tuludeklaratsiooni esitamisest.

Kestus: 95 minutit
Märten Kress, investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Dividendifookusega ETFide valimine praktikas

Endine Danske pensionifondide fondijuht Märten Kress tutvustab seminaril dividende maksvatesse aktsiatesse raha paigutavate börsil kaubeldavate fondide (ETFide) maailma. Vaatluse all on nii kõrget dividendimäära püüdma minevad ETFid kui ka aastaid regulaarselt dividendimakseid kasvatanud ettevõtteid kaasavad ETFid. Käsitlemist leiavad nii globaalse ulatusega, regionaalse fookusega kui ka ühe riigi dividendiaktsiatele keskendunud ETFid. Seminaril saad teada: • miks kaaluda dividendiaktsiatesse investeerimise strateegiat, • milliseid dividendifookusega ETFe maailmas üldse leidub, • milliseid erineva investeerimisstrateegiaga ETFe on olemas ja miks neil vahet teha, • millised on tähelepanu nõudvad tegurid omale sobiva dividendifookusega ETFi valimisel, • mida pidada silmas kahe või enama sarnase ETFi vahel valiku tegemisel.

Kestus: 60 minutit
Krista Teearu, DStream Accounting juht
Investeeringute kajastamine raamatupidamises

Investeeringute näol võib tegu olla üsna keerukate tehingutega, mille kohta kas pole üht ja ainuõiget kajastamisviisi või siis pole veel üldse kindlaid reegleid seatud. Samas on ettevõtte alt investeerimine ahvatlev, soodne ja tulus võimalus, mida raamatupidamislike raskuste hirmus ei tasu kasutamata jätta. Praktilisel veebiseminaril vaatleme seda, kuidas investeeringuid raamatupidamises on kõige korrektsem ja kasulikum kajastada ning lahkame kõige rohkem segadust tekitavaid küsimusi. Veebiseminaril tulevad käsitlemisele järgmised teemad: - Väärtpaberid, võlakirjad, indeksifondid jne - Finantsinvesteeringud (sh krüptovaluutad) - Toorained (mets, nafta, kuld jne) - Osalused ettevõtetes - Kinnisvarainvesteeringud - Ühisrahastusplatvormid

Kestus: 90 minutit
Siiri Antsmäe, Grant Thornton Balticu Baltikumi riskijuhtimisteenuste valdkonna juht
Mida peab raamatupidaja teadma uuest andmekaitse seadusest?

Raamatupidajatel on ligipääs nii klientide kui töötajate isikuandmetele. Uus isikuandmete kaitse üldmäärus seab aga raamatupidaja ette terve rea küsimusi, millele ta peab oskama vastata, olgu või näiteks see, kas töötaja lapsele jõulupaki ostmiseks peab nõusolekut küsima, kas isikukaartide info on isikuandmed või millal isikuandmete kogumiseks luba tarvis ei ole. Et määruse rakendamiseks valmis olla ning viimased vajalikud muudatused teha, vaatame veebiseminaril üle järgmised teemad: Üldmääruse põhimõisted. - Nõusolek ja seaduslik alus. Nõusoleku vabatahtlikus. Alaealise nõusolek. Töötlemise piiramise õigus. - Minimaalsus. - Kasutuse piiramine ja eesmärgistatus. - Kaasaskantavus ja õigus küsida koopiat. - Unustamine. - Andmete õigsus – kustutamine, töötlemise lõpetamine ja parandamine. - Säilitamise piirang. - Vastutav ja volitatud töötleja. - Tõendamiskohustus. Millised on õiguslikud alused isikuandmete töötlemiseks (nõusolek, seadusest tulenev kohustus, õigustatud huvi, lepingust tulenev õigus, muud alused). Andmebaas pilves või server teenuseostuajalt – millele teenuselepingus tähelepanu pöörata.

Kestus: 95 minutit
Kristel Tiits, Grant Thornton Balticu juhtivnõustaja
Kuidas täita tegeliku kasusaaja andmete teatamise kohustust

Veebiseminaril käsitleme äriühingute uut kohustust, mis tuleneb rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muudatustest, mille kohaselt peavad eraõiguslikud juriidilised isikud koguma ja esitama äriregistrile teavet oma tegelike kasusaajate kohta. Äriühingutele kehtestatud uue kohustuse peamine eesmärk on tagada, et äriühingud omaksid täpset ja ajakohastatud teavet äriühingu tegelike kasusaajate kohta. Tegeliku kasusaaja andmete avaldamise kohustus peab olema täidetud oktoobri lõpuks. Veebiseminaril saate teada: Millistele äriühingutele kohustus laieneb? Kes peab tegeliku kasusaaja tuvastama? Millised on äriühingu ja millised juhatuse kohustused? Millest alustada ja kuidas tegelikku kasusaajat tuvastada? Millised andmed tegeliku kasusaaja kohta tuleb esitada ja kuidas neid esitada? Mida toob kaasa andmete esitamata jätmine?

Kestus: 55 minutit
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad