24/7 Veebiseminarid

Lektor
Tutvustus
Kestus
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Kulukad vead käibedeklaratsiooni täitmisel

Tänaseks on muudatustega seotud segadus suures osas paika loksunud, ent sellest hoolimata esineb käibedeklaratsiooni täitmisel mitmeid probleeme ja tehakse kulukaid vigu. Veebiseminaril käsitleme nii sõiduautode, 1000-euroste arvete kui ka piiriüleste tehingute deklareerimise vigu nii käibedeklaratsiooni kui ka ühendusesisese käibe aruande täitmisel. Käsitlemisele tulevad järgmised teemad: 1. Levinud vead sõiduautode deklareerimisel. 2. Ootamatud vead 1000-euroste arvete deklareerimisel. 3. Kas, kuidas ja millal deklareerida teenuse ostmist välisriigi ettevõtjalt. 4. Ühendusesisese käibe aruanne - mida ja kuidas deklareerida.

Kestus: 90 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Reisiteenuste käibemaksuga maksustamise erikord

Reisiteenuste erikord ei ole ainult reisibüroodele. Tihti on reisiteenuste erikord päästerõngaks ja tavalisele ettevõtjale. Probleemid piiriüleste tehingutega võivad saada optimaalse lahenduse, kasutades erikorda. Seminaril käsitletavad teemad: - Reisiteenuste erikord, millal saab kasutada? - Kauba või teenuse edasimüük ja vahendamine. - Erikorra rakendamine. - Käibe tekkimise aeg ja koht erikorra kasutamisel. - Sisendkäibemaksu arvestamine kui kasutatakse erikorda.

Kestus: 90 minutit
Evelyn Liivamägi, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja
TSD ja MTA uuendused 2018

2018. aastal muutub maksuvaba tulu arvestus, kusjuures raamatupidajad peavad arvutamisel lähtuma ainult väljamakse tegemise kuu väljamaksetest. Õige maksuvaba tulu selgub aga alles füüsilise isiku tuludeklaratsioonil. Praktilisel veebiseminaril vaatame, mis täpsemalt TSD-l ja lisadel muutub, ära kaob või juurde tuleb ning millised uuendused ja täiendused Maksu- ja tolliametil veel on tulemas.

Kestus: 85 minutit
Aule Kindsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juht, maksunõustaja
Maksuvaba tulu arvestamise erisused ja praktika

Alates 1. jaanuarist 2018 on füüsilise isiku maksuvaba tulu piirmääraks 6000 eurot aastas ehk 500 eurot kuus. Raamatupidajate jaoks tähendab see suurt segadust maksuvaba tulu arvestamisel, füüsiliste isikute jaoks võib see tuua aga olukorra, kus tuludeklaratsiooni esitamisel peab tulumaksu hoopis juurde maksma.

Kestus: 90 minutit
Aule Kindsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juht, maksunõustaja
Erisoodustuste muudatused 2018

Jõustunud erisoodustuse muudatused tekitavad ettevõtjatele nii uusi võimalusi kui riske. Praktilisel veebiseminaril vaatame üle, millised võimalused või kohustused seoses seaduse muudatustega tekivad. Käsitlemisele tulevad teemad: - Transport, majutus, parkimine, optsioonid alates 01.07.2017 - Terviseedendamine 2018 - Sõiduautod 2018

Kestus: 85 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Käibedeklaratsiooni ohukohad 2018

Alates 2018. aasta alguses jõustus Eestis hulk tulumaksumuudatusi, mis otseselt või kaudselt mõjutavad ka käibemaksu arvestust. Seminaril pöörame erilist tähelepanu sõiduautode sisendkäibemaksu deklareerimisele, seda nii ostmisel, kui ka hilisemal võõrandamise käigus toimuva ümberarvestuse kontekstis. Samuti käsitleme piiriüleste tehingute deklareerimist ja erinevate käibemaksu eriskeemide alusel toimunud tehingute deklareerimist. Näiteks reisiteenuste erikord, kasutatud kauba edasimüügi erikord, siseriiklik pöördmaksustamine ja elektrooniliselt osutatavate teenuste erikord.

Kestus: 90 minutit
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad

Raamatupidaja.ee uudiskirjaga liitumine