24/7 Veebiseminarid

Lektor
Tutvustus
Kestus
Aule Kindsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juht, maksunõustaja
Maksuvaba tulu arvestamise erisused ja praktika

Alates 1. jaanuarist 2018 on füüsilise isiku maksuvaba tulu piirmääraks 6000 eurot aastas ehk 500 eurot kuus. Raamatupidajate jaoks tähendab see suurt segadust maksuvaba tulu arvestamisel, füüsiliste isikute jaoks võib see tuua aga olukorra, kus tuludeklaratsiooni esitamisel peab tulumaksu hoopis juurde maksma.

Kestus: 90 minutit
Aule Kindsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juht, maksunõustaja
Erisoodustuste muudatused 2018

Jõustunud erisoodustuse muudatused tekitavad ettevõtjatele nii uusi võimalusi kui riske. Praktilisel veebiseminaril vaatame üle, millised võimalused või kohustused seoses seaduse muudatustega tekivad. Käsitlemisele tulevad teemad: - Transport, majutus, parkimine, optsioonid alates 01.07.2017 - Terviseedendamine 2018 - Sõiduautod 2018

Kestus: 85 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Käibedeklaratsiooni ohukohad 2018

Alates 2018. aasta alguses jõustus Eestis hulk tulumaksumuudatusi, mis otseselt või kaudselt mõjutavad ka käibemaksu arvestust. Seminaril pöörame erilist tähelepanu sõiduautode sisendkäibemaksu deklareerimisele, seda nii ostmisel, kui ka hilisemal võõrandamise käigus toimuva ümberarvestuse kontekstis. Samuti käsitleme piiriüleste tehingute deklareerimist ja erinevate käibemaksu eriskeemide alusel toimunud tehingute deklareerimist. Näiteks reisiteenuste erikord, kasutatud kauba edasimüügi erikord, siseriiklik pöördmaksustamine ja elektrooniliselt osutatavate teenuste erikord.

Kestus: 90 minutit
Monika Peetson, Deloitte Eesti vandeaudiitor; Liisu Lell, Deloitte Eesti juhtiv maksunõustaja
Praktilised juhised aastaaruande koostamiseks

Veebiseminaril jagatakse praktilisi näpunäiteid 2017. aasta majandusaasta aruande koostamiseks, selgitatakse aruande keerukamaid komponente ning aidatakse valmistuda auditiks. Veebiseminar annab praktilist teavet selle kohta, mida sel aastal teisiti teha ja kuidas vigu vältida.

Kestus: 95 minutit
Christer Haimi, CH Konsultatsioonid OÜ juhataja
Ärikasum ja ettevõtte tuludeklaratsioon Soomes

Eesti ettevõte peab esitama Soome Maksuametile tuludeklaratsiooni või selgituse oma Soome äritegevuse kohta 4 kuu jooksul peale majandusaasta lõppemist. Kui majandusaasta lõppes 31.12.2017, tuleb ettevõtte tuludeklaratsioon esitada hiljemalt 30.04.2018 Veebiseminaril räägime sellest, mida tuleb teada Eesti OÜ Soome ärikasumi maksustamisest ja ettevõtte tuludeklaratsiooni esitamisest.

Kestus: 95 minutit
Märten Kress, investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Dividendifookusega ETFide valimine praktikas

Endine Danske pensionifondide fondijuht Märten Kress tutvustab seminaril dividende maksvatesse aktsiatesse raha paigutavate börsil kaubeldavate fondide (ETFide) maailma. Vaatluse all on nii kõrget dividendimäära püüdma minevad ETFid kui ka aastaid regulaarselt dividendimakseid kasvatanud ettevõtteid kaasavad ETFid. Käsitlemist leiavad nii globaalse ulatusega, regionaalse fookusega kui ka ühe riigi dividendiaktsiatele keskendunud ETFid. Seminaril saad teada: • miks kaaluda dividendiaktsiatesse investeerimise strateegiat, • milliseid dividendifookusega ETFe maailmas üldse leidub, • milliseid erineva investeerimisstrateegiaga ETFe on olemas ja miks neil vahet teha, • millised on tähelepanu nõudvad tegurid omale sobiva dividendifookusega ETFi valimisel, • mida pidada silmas kahe või enama sarnase ETFi vahel valiku tegemisel.

Kestus: 60 minutit
Krista Teearu, DStream Accounting juht
Investeeringute kajastamine raamatupidamises

Investeeringute näol võib tegu olla üsna keerukate tehingutega, mille kohta kas pole üht ja ainuõiget kajastamisviisi või siis pole veel üldse kindlaid reegleid seatud. Samas on ettevõtte alt investeerimine ahvatlev, soodne ja tulus võimalus, mida raamatupidamislike raskuste hirmus ei tasu kasutamata jätta. Praktilisel veebiseminaril vaatleme seda, kuidas investeeringuid raamatupidamises on kõige korrektsem ja kasulikum kajastada ning lahkame kõige rohkem segadust tekitavaid küsimusi. Veebiseminaril tulevad käsitlemisele järgmised teemad: - Väärtpaberid, võlakirjad, indeksifondid jne - Finantsinvesteeringud (sh krüptovaluutad) - Toorained (mets, nafta, kuld jne) - Osalused ettevõtetes - Kinnisvarainvesteeringud - Ühisrahastusplatvormid

Kestus: 90 minutit
Siiri Antsmäe, Grant Thornton Balticu Baltikumi riskijuhtimisteenuste valdkonna juht
Mida peab raamatupidaja teadma uuest andmekaitse seadusest?

Raamatupidajatel on ligipääs nii klientide kui töötajate isikuandmetele. Uus isikuandmete kaitse üldmäärus seab aga raamatupidaja ette terve rea küsimusi, millele ta peab oskama vastata, olgu või näiteks see, kas töötaja lapsele jõulupaki ostmiseks peab nõusolekut küsima, kas isikukaartide info on isikuandmed või millal isikuandmete kogumiseks luba tarvis ei ole. Et määruse rakendamiseks valmis olla ning viimased vajalikud muudatused teha, vaatame veebiseminaril üle järgmised teemad: Üldmääruse põhimõisted. - Nõusolek ja seaduslik alus. Nõusoleku vabatahtlikus. Alaealise nõusolek. Töötlemise piiramise õigus. - Minimaalsus. - Kasutuse piiramine ja eesmärgistatus. - Kaasaskantavus ja õigus küsida koopiat. - Unustamine. - Andmete õigsus – kustutamine, töötlemise lõpetamine ja parandamine. - Säilitamise piirang. - Vastutav ja volitatud töötleja. - Tõendamiskohustus. Millised on õiguslikud alused isikuandmete töötlemiseks (nõusolek, seadusest tulenev kohustus, õigustatud huvi, lepingust tulenev õigus, muud alused). Andmebaas pilves või server teenuseostuajalt – millele teenuselepingus tähelepanu pöörata.

Kestus: 95 minutit
Evelyn Liivamägi, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja
TSD ja MTA uuendused 2018

2018. aastal muutub maksuvaba tulu arvestus, kusjuures raamatupidajad peavad arvutamisel lähtuma ainult väljamakse tegemise kuu väljamaksetest. Õige maksuvaba tulu selgub aga alles füüsilise isiku tuludeklaratsioonil. Praktilisel veebiseminaril vaatame, mis täpsemalt TSD-l ja lisadel muutub, ära kaob või juurde tuleb ning millised uuendused ja täiendused Maksu- ja tolliametil veel on tulemas.

Kestus: 85 minutit
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad