24/7 Veebiseminarid

Lektor
Tutvustus
Kestus
Siiri Antsmäe, atesteeritud siseaudiitor
Mida peab raamatupidaja teadma uuest andmekaitse seadusest?

Raamatupidajatel on ligipääs nii klientide kui töötajate isikuandmetele. Uus isikuandmete kaitse üldmäärus seab aga raamatupidaja ette terve rea küsimusi, millele ta peab oskama vastata, olgu või näiteks see, kas töötaja lapsele jõulupaki ostmiseks peab nõusolekut küsima, kas isikukaartide info on isikuandmed või millal isikuandmete kogumiseks luba tarvis ei ole. Et määruse rakendamiseks valmis olla ning viimased vajalikud muudatused teha, vaatame veebiseminaril üle järgmised teemad: Üldmääruse põhimõisted. - Nõusolek ja seaduslik alus. Nõusoleku vabatahtlikus. Alaealise nõusolek. Töötlemise piiramise õigus. - Minimaalsus. - Kasutuse piiramine ja eesmärgistatus. - Kaasaskantavus ja õigus küsida koopiat. - Unustamine. - Andmete õigsus – kustutamine, töötlemise lõpetamine ja parandamine. - Säilitamise piirang. - Vastutav ja volitatud töötleja. - Tõendamiskohustus. Millised on õiguslikud alused isikuandmete töötlemiseks (nõusolek, seadusest tulenev kohustus, õigustatud huvi, lepingust tulenev õigus, muud alused). Andmebaas pilves või server teenuseostuajalt – millele teenuselepingus tähelepanu pöörata.

Kestus: 95 minutit
Aule KIndsigo, Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja ja maksukonsultant
Töötamise register 2019

Töötamise registreerimise kohustus on kõigil tööd võimaldavatel füüsilistel ja juriidilistel isikutel, ent paindlikud töösuhted tekitavad siin üha uusi küsimusi. Lisaks tuleb järgmise aasta algusest töötamise registrisse kanda iga töötaja ametinimetus ning töökoha aadress. Veebiseminari käigus räägime: - töötamise registri eesmärk ja kasutamine; - kuidas, millal ja keda tuleb registreerida; - millised andmed tuleb esitada; - täiendavad andmed alates 2019: - keda muudatus puudutab; - töökoha aadress; - ametinimetus; - tööaja määr.

Kestus: 60 minutit
Siiri Antsmäe, atesteeritud siseaudiitor
IT kontrollid finantsarvestuses – milliseid ja kuidas rakendada?

Majandusaasta aruande auditi raames tuleb hinnata ka finantsjuhtimise IT kontrolle. Oma loomult on tegemist aga igapäevase kontrollivajadusega – kuidas olla kindel, et finantsjuhtimises on IT poole korraldus selline, mis ei sea ohtu finantsjuhtimise õigsust, sh on rakendatud meetmed pettuste maandamiseks? Kuidas olla kindel, et teie ettevõttes ei tehtaks vigu, mille kohta uudistest pidevalt lugeda saame? Et teie ettevõttes ei saaks raamatupidaja viia ellu pettust, muutes raamatupidamissüsteemis andmeid, või müügijuht ei saaks manipuleerida müügiandmetega, et oma tulemuspalka saada. Või laojuhataja ei saaks muuta varude andmeid, et vargust varjata. Või kuidas te üldse teate, kas teie raamatupidamise andmed on varundatud ja millised võimalused on IT inimesel teie tarkvaras? Ja kus on tegelikult personaliarvestuses teie töötajate isikuandmed, kui te kasutate veebipõhist tarkvara? Veebiseminaril räägimegi, milliseid IT kontrolle tuleb rakendada, et maandada finantsarvestustarkvaras manipuleerimise riske. Kas piisab õiguste maatriksist või tuleks teha ka midagi enamat? Kuidas ja mida saab finantsjuht IT lahenduste osas kontrollida, et tagada riskide maandamine ehk milliseid küsimusi tuleks küsida oma IT inimeselt? Räägime ka, kuidas on tagatud isikuandmete turvalisus isikuandmete direktiivi osas finantsjuhtimises kasutatavates süsteemides.

Kestus: 90 minutit
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad