24/7 Veebiseminarid

Lektor
Tutvustus
Kestus
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Kulukad vead käibedeklaratsiooni täitmisel

Tänaseks on muudatustega seotud segadus suures osas paika loksunud, ent sellest hoolimata esineb käibedeklaratsiooni täitmisel mitmeid probleeme ja tehakse kulukaid vigu. Veebiseminaril käsitleme nii sõiduautode, 1000-euroste arvete kui ka piiriüleste tehingute deklareerimise vigu nii käibedeklaratsiooni kui ka ühendusesisese käibe aruande täitmisel. Käsitlemisele tulevad järgmised teemad: 1. Levinud vead sõiduautode deklareerimisel. 2. Ootamatud vead 1000-euroste arvete deklareerimisel. 3. Kas, kuidas ja millal deklareerida teenuse ostmist välisriigi ettevõtjalt. 4. Ühendusesisese käibe aruanne - mida ja kuidas deklareerida.

Kestus: 90 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Elektrooniliselt osutatavate teenuste erikord

Elektrooniliselt osutatav teenus ei puuduta ainult telekommunikatsiooni ettevõtjaid. Tihti on nii, et maksumaksja isegi ei tea, et elektrooniliselt osutatavate teenuste käibemaksuga maksustamise erikord teda mõjutab. Targem oleks ebameeldivaid üllatusi vältida ja oma käibemaksuarvestus kohe õigesti teha. Erikord on seni suhteliselt vähe kajastust leidnud. Praktikat on veel vähe nii maksuhalduri kui maksumaksja vaates. Siiski on juba nüansse, mida tasub teada ja arvesse võtta. Seminaril käsitletavad teemad: Elektrooniliselt osutatavad teenused Ringhäälinguteenused Telekommunikatsiooniteenused Mida ei loeta elektrooniliseks teenuseks? Kuidas määrata elektroonilise teenuse tekkimise kohta? Kuidas teha kindlaks kliendi asukoht? Milleks see on vajalik?

Kestus: 90 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Reisiteenuste käibemaksuga maksustamise erikord

Reisiteenuste erikord ei ole ainult reisibüroodele. Tihti on reisiteenuste erikord päästerõngaks ja tavalisele ettevõtjale. Probleemid piiriüleste tehingutega võivad saada optimaalse lahenduse, kasutades erikorda. Seminaril käsitletavad teemad: - Reisiteenuste erikord, millal saab kasutada? - Kauba või teenuse edasimüük ja vahendamine. - Erikorra rakendamine. - Käibe tekkimise aeg ja koht erikorra kasutamisel. - Sisendkäibemaksu arvestamine kui kasutatakse erikorda.

Kestus: 90 minutit
Toomas Villems, vandeaudiitor
Uue majandusaasta aruande vorm ja sisu

Kuidas tagada, et majandusaasta aruanne saaks just teie ettevõtte jaoks sobiva kategooria järgi tehtud ning korrektselt vormistatud? Selgust aitab tuua praktiline veebiseminar, kus tulevad käsitlemisele järgmised teemad: - Raamatupidamise seaduse muutuste esmakordse rakendamisega seonduv: * ettevõtjate määratlemine mikro-, väike-, keskmisteks ja suurettevõteteks ja sellest tulenevad uued nõuded ettevõtete majandusaasta aastaaruannetes esitamisele kuuluvale informatsioonile; * muudatused konsolideerimise kohtustuslikkuse nõuetes; * muud raamatupidamise seaduse muutmisega kaasnevad muudatused; * muudatused ettevõtjaportaali aruandluskeskkonnas. - Ülevaade Raamatupidamise Toimkonna Juhendite muudatustest. - Muudatused auditi ja ülevaatuse kohustuslikkuse piirmäärades. - Lühiülevaade muudest jõustunud või jõustuvatest seadusemuudatustest, mida aastaaruande koostamisel tuleb teada.

Kestus: 90 minutit
Tõnis Elling, Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht
Kinnisvaratehingute käibemaksuga maksustamine

Kinnisvaraga tehtavad ja sellega seotud tehingud on reeglina suuremahulised ja kulukad. Paraku on siin palju ka eksimise võimalusi, sest valdkond on komplitseeritud ja paljus jäetud seaduse poolt reguleerimata. Seaduse lünki aitab täita kohtupraktika ning nii on paljud kinnisvaratehingutega seotud mõisted jäetud haldus- ja kohtupraktika sisustada. Veebinaril „Kinnisvaratehingute käibemaksuga maksustamine“ käsitleme kõige riskantsemaid kohti kinnisvaratehingute juures läbi värske Euroopa ja Eesti kohtu praktika ning jagame kasulikke näpunäiteid, kuidas seadusekuulekalt ja maksumaksja jaoks mõistlikult maksude osas käituda. Käsitlemisele tulevad teemad: Kombineeritud käive. Kinnisasjaga seotud käive. Millised tehingud on kinnisasjaga seotud? Tasuta kauba maksustamine. Tehingud alla turuväärtuse. Tehingud seotud isikute vahel. Kuidas ja mille alusel kinnisvaratehinguid maksustatakse? Uuem Euroopa kohtu praktika maksustatava väärtuse leidmisel.

Kestus: 90 minutit
Tarmo Rahkama, Grant Thornton Baltic OÜ vandeaudiitor
Pakendiaruanne esitamis- ja auditivalmiks

Pakendiaruande esitamise tähtaeg on 1. septembril. Kuigi pakendiaruannete auditeerimiskohustus on ettevõtetele kehtinud juba üle kolme aasta, esineb pakendiarvestuses endiselt vigu. Et aruanne saaks esitatud õigesti ja veatult, vaatame veebiseminaril üle olulisemad pakendiküsimused.

Kestus: 70 minutit

Toetajad:

Palgakalkulaator

Tarkvara

Liikvel on lunavara-manusega kirjad

Riigi Infosüsteemi Amet edastab CERT-EE hoiatuse Locky lunavara sisaldava manusega kirjade kohta.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

SiSi Finantsid otsib PEARAAMATUPIDAJAT

SiSi Finantsid OÜ

01. september 2017

Uudised

Raamatupidaja.ee uudiskirjaga liitumine