Tasub teada

Küsimused ja vastused
Küsimused ja vastused

Lugejate küsimustele vastab LEXTALi ekspert Kristi Sild.

Küsimus: Töötaja on tööl täistööajaga 40h nädalas, 8h päevas ja töötasu arvestatakse kuupalga alusel. Töötaja töötas täistööajast vähem. Kas tööandjal on õigus töötasu proportsionaalselt vähendada, olenemata kokkulepitud kuupalgast?

Vastab Kristi Sild / LEXTAL: Teadmata, mis põhjusel töötaja vähem töötas, on raske hinnangut anda. Üldiselt ei ole tööandjal õigust kuupalka vähendada, kui töötaja töötas vähem töötunde temast mittesõltuvatel asjaoludel.

Küsimus: Töötaja andis lahkumisavalduse 20 septembril ja lahkub töölt 20. oktoobril. Firma palgapäev on 10. oktoobril. Lõpparve järgi peab firma kinni pidama enamsaadud puhkusekompensatsiooni, mis on suurem kui oktoobri töötasu. Kas võib rohkem saadud puhkusekompensatsiooni kinni pidada juba septembri töötasust?

Kui töötaja saab teada, et oktoobri kuu eest praktiliselt töötasu ei saa, ei ilmu ta enam tööle või lahkub varem kui 30 päeva. Mis õigused on firmal raha kätte saada?

Vastab Kristi Sild / LEXTAL: TLS § 78 lg 3 sätestab, et tööandja võib nõusolekuta töötaja töötasust kinni pidada töötajale makstud ettemakse, mille töötaja peab tööandjale tagastama, ja töölepingu lõppemisel tasu väljatöötamata põhipuhkuse eest. Regulatsiooni mõte on, et kinnipidamised tehakse lõpparvest. Varasemalt tehtavateks kinnipidamisteks on soovitatav võtta töötaja kirjalik nõusolek. Kui väljamaksest ei piisa kinnipidamise tegemiseks, siis tuleks ülejäänud hüvitamisele kuuluv summa nõuda välja töövaidlus­komisjoni või kohtu kaudu.

Küsimus: Kuidas tuleb tasustada ületunnitööd kui töötaja töötasu koosneb põhipalgast ja tükitööst. Kas arvestus on korrektne, kui korrutada ainult põhipalk 1,5-ga või tuleb ka tükitöö korrutada 1,5-ga?

Vastab Kristi Sild / LEXTAL: TLS § 44 lg 7 sätestab, et ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu. Töötasuks on töö eest makstav tasu, milles on kokku lepitud. Võttes arvesse, et ületunni hüvitise mõtteks on saavutada olukord, et ületundidel tehtud töö eest saaks isik rohkem tasu, kui kokkulepitud tööaja piires tehtava töö eest, leiame, et ületunnitasu maksmisel tuleks arvesse võtta kõiki töötasu komponente. Samas ei ole selles osas ühest praktikat veel välja kujunenud.

Küsimus: Tootmisettevõttes töötab pikaajaliselt osalise töövõimega ja osalise tööajaga, kes pole võimeline õppima uusi töövõtteid ega kasutama uuemaid seadmeid. Ta keeldub kategooriliselt ja jääb töövõimetuslehele ning nii korduvalt. Tööl olles tegeleb kõrvalsiste asjadega. Töö tasustamine on tükitöö alusel ja tööandjal tuleb igakuiselt teha juurdemakseid töötasu alammäära tagamiseks. Tänaseks võimatu leida lihtsamaid töid, millega töötaja hakkama saaks, kuna tooted on keerulised. Millised on võimalused töösuhte lõpetamiseks tööandjal?

Vastab Kristi Sild / LEXTAL: Tööandjal on võimalik tööleping üles öelda TLS § 88 lg 1 p 2 (ebapiisavad tööoskused) ja TLS § 88 lg 1 p 3 (töötaja eirab tööandja mõistlikke korraldusi ja on rikkunud töökohustusi) alusel. Kui tööandja tugineb töölepingu ülesütlemisel asjaolule, et töötaja keeldub uute töövõtete õppimisest, peab tööandja enne töölepingu ülesütlemist pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd, sh korraldama vajadusel täiendusõppe, kohandama töökohta või muutma töötaja töötingimusi. Igal juhul peab töölepingu ülesütlemisele eelnema hoiatus. Hoiatus tuleks tõendamise lihtsustamise huvides teha kirjalikult ning sellest peab selgelt nähtuma, et tööandja ütleb töölepingu üles, kui töötaja enda suhtumist ei muuda, s.t uusi töövõtteid ei õpi, jalutamise asemel ei asu tööd tegema jne. Samuti tuleb ülesütlemisavalduses ja soovituslikult ka hoiatuses põhjendada, mis on töölepingu lõpetamise põhjuseks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad