Tekstifiltrite halvasti peidetud võimalus

Koolitaja Uno Kõrsmaa aitab filtreerida
Koolitaja Uno Kõrsmaa aitab filtreerida

Filtreerimise fännidele (kel on veel midagi juurde õppida) on suurepärane uudis – te avastate enda jaoks veel ühe kasuliku viisi käsitöö-filterdamise asendamiseks mugavama ja ratsionaalsema võttega.

Vaatamata sellele, et ühe tunni jooksul Päikeselt Maale saabuv soojusenergia on samas suurusjärgus inimkonnalt terve aasta jooksul toodetava ja kasutatava energiahulgaga, ning faktile, et paljud maailma teadlased on inimtekkelise kliimamuutuse retoorikat nimetanud suureks valeks ning ärilis-poliitiliseks projektiks praeguse äri- ja panganduseliidi huvides (et korjata kõigilt süsinikumaksu), oleme meie siin filtreerimisretoorikas siiski ühel meelel oma parteijuhtidega ning seega ka alatises ja salgamatus võitluses millegi vastu – ainult nii saabub ju parem ja lihtsam tulevik! Praegu oleme siis konkreetsemalt aeglasema filtreerimise vastu.

Oma planeedi hoidmise nimel peame taaskasutama, ja nii võtame ka meie kasutusele oma varasemates nipiartiklites juba kasutatud patsientide külastuste tabeli, mis aitab meid filtreerimise tõdedele lähemale jõuda. Selline see siis oli:

Tihti on vaja tabeli ühest veerust filtreerimiseks välja noppida mitu erinevat kriteeriumit. Selle tegemine neid ükshaaval valides võib vahel aga tõeliselt kaua aega võtta. Seekordne nipike annab filtreerijale tunduvalt võimsama vahendi selliste ülesannete lahendamiseks.

Kõigepealt paneme tabelile filtrid (Ctrl + Shift + L). Seejärel teeme valikud näiteks veerus „Kes”. Esimese valiku võime teha tavalisel viisil, ütleme näiteks, et selleks on Kaam Sillas. Tulemuseks saame alljärgneva:

Nüüd tuleb siis see hea kraam!

Avame uuesti sama filtri ja proovime Search-väljale sisestades leida veerust muidki sisestusi, et neid esimesele lisada. Proovime silpi „ir”, teades, et nii peaksime mitu oma soovitud sisestust üles leidma…

Seejärel paneme linnukese valiku „Add current selection to filter” ette ja vajutame OK.

Silp „ir” leidus nimedes Mirko ja Lirgen. Nagu näha, lisati need juba valitud filtreeringutele.

Otsime veel näiteks nimesid, kus leidub silp „en”. Nagu näha, on selliseid nimesid kolm, kaks neist uued (Lirgeni leidsime juba eelmise toiminguga): Sen ja Hendres.

Linnutame taas valiku „Add current selection to filter” ja vajutame OK.

Nii võib teha põhimõtteliselt piiramatu arv kordi. Hea uudis on seegi, et sellisel viisil leiab ka suurtest tabelitest üles sisestused, mis muidu välja ei paista… Kõik suurte tabelite filtreerijad on vähemalt korra elus näinud ähvardavat kirja „Not all items showing”. Proovisin just artikli kirjutamise ajal filtreerimist tabelis, kus oli 20 000 sisestust – kõik toimis!

Tekstiväljal filtreerimise võimalused pakuvad ka jokkermärkide kasutust. Näiteks „h*r” leiab sisestuse „Homo Relsmer”… (* tähistab ükskõik mitut ja mis tahes tähemärki).

Head filtreerimist!

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad