Kas kõnesalvestis tuleb inimesele välja anda?

Salvestamine ei ole lubatud ilma õigusliku aluseta
Salvestamine ei ole lubatud ilma õigusliku aluseta

Telefonikõnede salvestamine on Eestis üsnagi laialt levinud praktika. Kindlasti ei ole salvestamine lubatud ilma õigusliku aluseta ning kui see on olemas, tuleb jälgida, et töötlustoimingud vastaksid isikuandmete töötlemise põhimõtetele ja nõudmistele.

Arvestama peab ka sellega, et organisatsiooni salvestatud telefonikõne tuleb inimesele tema nõudmisel välja anda, sest organisatsiooni esindajale eraelu kaitset kohaldada ei saa. Inimese nõudmisel tuleb talle info väljastada, kuna

inimesel on õigus:

- saada iseenda kohta käivat teavet, s.t saada ka salvestist koopiana.

Juhul, kui salvestis võib sisaldada infot, mis riivab teise isiku õigusi või see kahjustab näiteks ettevõtte (äri)huve, saab andmetöötleja selle osa teabest jätta väljastamata. Sel juhul tuleb väljastada inimesele infost see osa, mis on tema kohta käiv teave ehk inimese isikuandmed ning seda koos põhjendusega, miks osa infost on jäetud väljastamata.

Lihtne meelde jätta:

- organisatsiooni telefonisalvestised ei kuulu enamasti töötaja eraelu kaitsealasse;

- inimesele tuleb tagada juurdepääs tema isikuandmetele ka telefonisalvestises ning vajadusel peab tegema sellest koopia;

- kui on vajadus kaitsta teiste isikute õigusi ja vabadusi, tuleb vastavad andmed muuta kättesaamatuks.

Õigust oma isikuandmetega tutvuda ja neid endale saada tuleb isikuandmete kaitse üldmääruse artiklist 15. Andmete väljastamise eest ei ole üldjuhul lubatud küsida tasu, va lisakoopiate eest.

Allikas: Andmekaitse Inspektsioon

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad