Excellenti ajasäästunipp

Triinu Kase vastab klientide küsimustele
Triinu Kase vastab klientide küsimustele

Sel kuul aitame aega säästa sellega, et vastame viiele küsimusele, millega meie kliendid kõige sagedamini kokku puutuvad. Ootuspäraselt on esile kerkinud teemad, mis on seotud tehniliste lahenduste ja andmete sisestamise lihtsustamisega.

1) Millist operaatorit saan valida e-arvete saatmiseks ja vastuvõtmiseks, kui kasutan Standard Booksi?

Standard Booksil on liidestus e-arvete saatmise puhul kolme operaatoriga – Omniva, Fitek ja Envoice ning vastuvõtmise puhul nelja operaatoriga: Omniva, Fitek, Envoice ja Telema.

2) Kuidas saab tšekke lihtsalt programmi?

Standard Booksi uusimasse versiooni on loodud integratsioon tsekk.ee keskkonnaga. Tsekk.ee pakub mobiiliäppi, millega saab enda kuludokumendid või tšekid üles pildistada ja äpi kaudu raamatupidajale saata. Raamatupidaja saab kuludokumendid otse Standard Booksi.

Tsekk.ee’st imporditud dokumendid on võimalik edasi suunata ostuarveks või kulutuseks.

3) Mis on tehnilised nõuded logole, et saaks arvel kuvada?

Kui kasutusel on BMP-formaadis logo fail, tuleb kontrollida, et tegemist oleks 24-bitise pildiga ning faili suurus peaks olema alla 0,5 MB.

4) Kas saab ühes ettevõttes kirjeldatud finantsaruanded viia teise ettevõttesse?

Ekspordi-impordi teel on võimalik üle viia korraga bilanssi, kasumiaruannet ja käibemaksuaruannet. Kui on soov käibemaksuaruannet eraldi üle viia, tuleks käibemaksuaruande read kopeerida Excelisse (kolm veergu: reanumber/selgitus/valemid). Need veerud saab kopeerida igasse ettevõttesse eraldi.

Ava finantsmoodulis seadistus „Aruannete seadistused”, seejärel ava käibemaksuaruande kirjeldus ja kopeeri Excelist aruande kirjeldus (kolme veergu saab korraga kopeerida).

5) Kuidas saab kasutada arve printimisel ingliskeelset dokumendimalli?

Dokumendimallide registris peab olemas olema ingliskeelne arvemall.

Kõigepealt ava moodul müügiarved >> dokumendid >> aktiveeri rida arved >> operatsioonid menüü (rattake) >> kirjelda dokument. Avanenud aknas vali järgnevale vabale reale lahtrisse keel CTRL + ENTER-iga keelekood ENG. Dokumendimalli lahtris tuleb valida õige dokumendimall (ingliskeelne). Salvesta seadistus.

Kui nüüd on vaja arvet printida ingliskeelsena, leia müügiarvel väli KEEL ja lisa sinna CTRL + ENTER-iga ENG. Keeli on võimalik ka juurde lisada, et erinevaid dokumendimalle siduda.

Võimalik on siduda eri keeles dokumendimalle ka kasutajagruppide ja numbriseeriatega.

Paljudele teistele korduma kippuvatele küsimustele leiab vastused SIIT.

  • Triinu Kase, Excellent Business Solutions Eesti AS, teenindusosakonna juht

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad