Osalusoptsioonide maksustamine senisest paindlikum

Eesti pälvis osalusoptsioonide maksustamisel rahvusvahelise tunnustuse
Eesti pälvis osalusoptsioonide maksustamisel rahvusvahelise tunnustuse

Rahvusvahelise riskikapitaliettevõtte Index Ventures hinnangul pakub Eesti 18 Euroopa Liidu ja nelja väljaspool Euroopat asuva riigi arvestuses parimat tööandja optsiooni maksurežiimi.

„Osalusoptsioonid on hea võimalus start-up’idel oma töötajaid motiveerida. Selle soodustamiseks muutis riigikogu 2018. aastast omakorda osalusoptsioonide maksustamise senisest paindlikumaks – meie süsteem on ühtaegu nii lihtne kui ka soodne kõigile, tekitamata erandeid,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste. „Rõõm on kuulda, et seda tunnustatakse ka rahvusvahelisel tasandil,“ lisas ta.

Eestile järgnesid uuringus Iisrael, Kanada ja Ühendkuningriik. Uuringu kohaselt soodustavad maksureeglid nii Eestis, Iisraelis kui ka Kanadas tugevalt start-up’ide optsiooniprogramme ning seda kõikides ettevõtte arengufaasides ja kõigi töötajate osas.

Lahenduse konkurentsivõimelisust hinnatakse selle järgi, et programmid oleks lihtsad ja minimaalsete kuludega ellu viidavad. Oluline on ka, et töötajate optsioonide maksustamine on edasi lükatud alusvara müügini ja maksumäär on maksimaalselt 25%.

Uuringus arvestati optsioonide käsitluse „sõbralikkuse“ arvutamisel kuut faktorit ja Eesti sai seal maksimumtulemuse. Uuringu kokkuvõttes tõdeti, et üle maailma on osalusoptsioonide regulatsioonid väga erinevad ja nii mõneski riigis on regulatsioon sarnane USA-ga. Euroopas on sellisteks riikideks Eesti, Ühendkuningriik, Prantsusmaa ja Portugal.

Lisaks mõtlevad oma regulatsioone start-up’ide jaoks soodsamaks teha ka Rootsi, Itaalia ja Iirimaa.

Uuringuga saab tutvuda SIIN.

Allikas: Rahandusministeerium

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad