Lugejad küsivad, asjatundjad vastavad

Lugejate küsimustele vastavad eksperdid
Lugejate küsimustele vastavad eksperdid

Raamatupidamise Praktiku lugejate küsimustele vastavad Deloitte Advisory, Sisekaitseakadeemia Finantskolledži, CH Konsultatsioonid OÜ, advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee ja Tööinspektsiooni nõustamistalituse eksperdid.

Töötaja töötab kuupalgaga tundide arvestuse ja graafiku alusel. Ta puhkas septembris 14 päeva ning töötas 120 tundi. Kas töötasu tuleb arvestada nii, et jagada kuupalk normtundidega ning korrutada töötatud tundide arvuga? Või on siin mingid proportsioonid vajalikud seoses puhkusega?

VASTAB DELOITTE ADVISORY JUHTIV MAKSUNÕUSTAJA TÕNIS ELLING:

Põhimõtteliselt on nii õige arvestust pidada. Teadmata küll täpsemaid asjaolusid, näitab lihtne arvutus, et töötaja on teinud sellel kuul tublisti ületunde ja võib nõuda nende hüvitamist. Kui normkoormus 160 tundi nädalas peaks jagunema nelja nädala peale ja praegu puhkas isik kaks nädalat ning tegi sellest hoolimata 120 tundi tööd, on 40 tundi liiga palju tööd tehtud.

Töötaja oli tööl veidi üle nelja kuu, kusjuures sellest kolm kuud oli haiguslehel. Nüüd tuleb maksta lõpparve (saamata puhkuse kompensatsioon). Kas puhkepäevade arvestusse peab panema ka need kolm kuud, mis oldi haiguslehel?

VASTAB DELOITTE ADVISORY JUHTIV MAKSUNÕUSTAJA TÕNIS ELLING:

Eeldusel, et töötaja töötas töölepingu alusel:

§ 68. Põhipuhkuse andmine

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

[RT I, 10.02.2012, 1 – jõustunud 20.02.2012]

§ 71. Kasutamata puhkuse hüvitamine

Töölepingu lõppemisel on tööandja kohustatud hüvitama töötajale kasutamata jäänud aegumata põhipuhkuse rahas.

See tähendab, et ajutise töövõimetuse aeg läheb arvestusse sisse.

Ettevõte ostab mitteeluruumi uues hoones. Kas sisendkäibemaksu tohib maha arvestada?

VASTAB DELOITTE ADVISORY JUHTIV MAKSUNÕUSTAJA TÕNIS ELLING:

Kui ostetakse mitteeluruum uues hoones, siis sõltub sisendkäibemaksu mahaarvamine sellest, milleks seda korterit kasutama hakatakse. Kui seda kasutatakse maksustatava ettevõtluse tarbeks, siis saab maha arvata. Kui aga seda kasutatakse eratarbeks või maksuvaba käibe tarbeks, siis ei saa.

Ettevõte soetas 2017. aasta novembrikuus uue sõiduauto, mis oli 100% ettevõtluses kasutatav. 2018. aasta septembris otsustati auto välja vahetada. Kuna 2017. aastal soetatud auto hind on esimese kasutusaasta jooksul tunduvalt langenud, siis tekib müügist kahjum 2500 eurot. Millisel kirjel tuleks kahjum kajastada ja kas auto müügiga võib tekkida täiendav maksukohustus?

VASTAB DELOITTE ADVISORY JUHTIV MAKSUNÕUSTAJA TÕNIS ELLING:

Tavaliselt kajastatakse selline kahjum kontol „kahjum põhivara võõrandamisest”. Täiendavat maksukohustust ei teki, kui just ei müüda alla turuhinna seotud isikule.

Tegeleme projekteerimisega, ettevõte on käibemaksukohuslane. Esitan kliendile arve ja lisan käibemaksu. Olen kliendi eest tasunud riigilõivu, kas võin arvele lisada käibemaksuvabalt rea riigilõiv?

VASTAB SISEKAITSEAKADEEMIA FINANTSKOLLEDŽI LEKTOR MARET GÜLDENKOH:

Teil on õigus küsida kliendilt tasutud riigilõivu tagasi käibemaksuvabalt.

Tellisime Hiina ettevõttelt reklaamkaupu, mille maksumus oli üle 500 euro. Kui pakk jõudis kohale, esitas Eesti Post arve, milles on märgitud impordimaksud pluss teenustasu. Kuidas sellist tehingut raamatupidamises kajastada?

VASTAB SISEKAITSEAKADEEMIA FINANTSKOLLEDŽI LEKTOR MARET GÜLDENKOH:

Lisanduvad maksud tõstavad ostetud reklaamkauba väärtust, see tähendab, et suureneb omahind.

Eestis registreeritud tegevust alustav ettevõte pakub mulle raamatupidamistööd. Firma hakkab tegema ehitustööd Soomes; olemas on Y-tunnus, muudes registrites registreeritud ei ole. Töötajaid on arvatavasti nii Eestist kui Soomest. Mida tähendab raamatupidamise jaoks see, kui ettevõttel tekib Soomes püsiv tegevuskoht?

VASTAB CH KONSULTATSIOONID OÜ JUHATAJA CHRISTER HAIMI:

Kui Eesti ettevõttel tekib Soomes püsiv tegevuskoht, siis tekivad ettevõttel ka tööandja kohustused Soomes. Eesti ettevõte peab registreerima end tööandjate registrisse, kui ta maksab Soomes regulaarselt palka kahele või enamale palgasaajale või samal ajal vähemalt kuuele palgasaajale, kelle töösuhted on ajutised või lühiajalised. Soovi korral võib äriühing siiski end vabatahtlikult tööandjate registrisse registreerida. Tööandjate registrisse kuuluv ettevõte on kohustatud igal kuul maksudeklaratsioone esitama. Samuti on kohustus esitada iga kuu käibedeklaratsioone, kui käibemaksu osas Soomes püsiv tegevuskoht tekib.

Osaühing on omandanud 1/5 oma osa, mis on saadud pärimise teel. Millal (kui kiiresti) ja kas peab osaühing need omandatud osad võõrandama? Kas need osad saab ka teiste osanike vahel ära jagada või peab vähendama osakapitali?

VASTAB ADVOKAADIBÜROO KAARMA & KALDVEE:

1/3 ületavad osaühingu oma osad tuleb võõrandada kolme aasta jooksul omandamisest (pärimisest). Osad tuleb tühistada ning osakapitali peab vastavalt vähendama vaid juhul, kui 1/3 ületavaid osaühingu oma osasid ei võõrandata nimetatud kolme aasta jooksul. Osaühingu oma osasid võib vabalt võõrandada (müügi või kinke teel, notariaalse tehinguga), sh võivad omandajateks olla osaühingu teised osanikud. Kui võõrandamine toimub kolmandatele isikutele, siis on osaühingu olemasolevatel osanikel ostueesõigus (põhikirjaga võib olla sätestatud seoses võõrandamisega või/ja ostueesõiguse teostamisega ka erisusi).

Kui Eestis on kehtiv töölepingu ülesütlemise aeg üks kuu, siis kas on võimalik kompenseerida pikemat etteütlemise aega, kui tegu on ärikriitilise ametikohaga? See tähendaks siis, et inimene võib ära minna ikka kuuajalise etteteatamisega, aga saaks kompensatsiooni juhul, kui teatab näiteks kolm kuud ette? Kas selline leping oleks kehtiv?

VASTAB TÖÖINSPEKTSIOONI NÕUSTAMISTALITUSE JUHATAJA KAIRE SAAREP:

Üldjuhul peab töötaja töölt omal soovil lahkumiseks ette teatama katseajal vähemalt 15 kalendripäeva ning pärast katseaega vähemalt 30 kalendripäeva. Kuna kokkulepped, mis on seaduses sätestatust kehvemad, on töölepingu seaduse (TLS) § 2 kohaselt tühised, siis ei ole võimalik sõlmida kokkulepet, mille kohaselt peaks töötaja töölt lahkumisest ette teatama rohkem kui seaduses sätestatud.

Samas on kokkulepped, mis on seadusest soodsamad, lubatud. Kuna TLS lubab töölt lahkumisest ette teatada ka rohkem kui 30 kalendripäeva, siis selle premeerimine on lubatud. Tegemist on töötajale soodsama sättega. Samas tuleb silmas pidada seda, et töötajal peab kindlasti olema valikuvabadus, töötaja peab saama otsustada, kas ta lahkub töölt seaduses ettenähtud minimaalset etteteatamistähtaega järgides ja saab nn lõpparve osana väljateenitud tasud või teatab ette rohkem ning saab lisaks tavapärasele lõpparvele ettevõtte poolt määratud kompensatsiooni.

Sarnane kokkulepe ei saa kõne alla tulla olukorras, kus töötaja peab töölt lahkuma erakorraliselt, näiteks tervislikel põhjustel. Tervis peab alati olema prioriteet ning kui tervis ei võimalda enam töö tegemist kokkulepitud tingimustel, siis ei tohiks kokkulepitud tingimustel enam tervist kahjustavat tööd teha.

Seetõttu on mõistlik leppida kokku, et kompensatsioon, mille töötaja saab siis, kui lahkub töölt seadusest sätestatust pikemat etteteatamistähtaega järgides, kehtib omal soovil lahkumisel.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad