Parimad arvestusala uurimustööd

Auhinnati parimaid arvestusala uurimustöid
Auhinnati parimaid arvestusala uurimustöid

Avalikustati Eesti 2018. aasta parimad arvestusalased uurimustööd ja anti üle rahalised preemiad, kokku enam kui 3700 euro väärtuses.

Arvestusalaste uurimustööde konkurss on Eestis ainus võimalus meie valdkonnas kõrgharidust omandavatel tudengitel esitada lõputöö omavaheliseks mõõduvõtmiseks. Tänavu juba viiendat aastat toimunud konkursile esitati kokku 23 Eesti kõrgkoolides tänavu kaitstud magistri-, bakalaureuse-, doktori- ja muud uurimustööd. Võitjad viies auhinnakategoorias selgitasid Rahandusministeeriumi, Audiitorkogu, Eesti Raamatupidajate Kogu ja Eesti Siseaudiitorite Ühingu esindajad.

Parima töö preemia magistri- ja doktoritööde kategoorias sai žürii üksmeelsel hinnangul Kadri Lenk oma Tallinna Tehnikaülikoolis (TAL TECH) kaitstud magistritöö eest, mis käsitles aineprogrammi väljatöötamist ainele „Arvestuse ja rahanduse automatiseerimine“. Magistritöö juhendajateks olid Eduard Ševtšenko (TAL TECH) ja Hele Hammer (EBS).

Parima bakalaureusetöö auhind läks Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis kaitstud tööle, selle sai Elli Soosaar lõputöö eest, mis käsitles masintöödeldavate arvete kasutuselevõttu kaubandusettevõttes. Töö juhendajaks oli Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli õppejõud Diana Tandru.

Parima finantsarvestust käsitleva uurimustöö eriauhinna võitis Kaidi Kallaste doktoritööga kutsekvalifikatsiooni omistamise praktika ja raamatupidamise kui kutseala areng Eestis.

Parima audiitortegevuse alase uurimustöö eripreemia pälvis Maris Ode magistritööga, mis uuris suurandmete analüüsi võimalusi finantsauditi läbiviimisel.

Arvestusalaste uurimustööde konkurss on heaks näiteks kõrgkoolide, kutseühenduste ja avaliku sektori asutuste tulemuslikust koostööst. Hea meel on tõdeda, et aasta-aastalt on konkursitööde probleemiasetus muutunud praktilisemaks ja auhinnatud tööd on olnud äärmiselt kõrgel akadeemilisel tasemel. Kindlasti on konkurss aidanud avalikkuse jaoks olulist valdkonda fookuses hoida ning populariseerida tudengite ja abiturientide seas arvestusala.

Arvestusala on meie ühiskonnas viimastel aastatel olnud fookuses seoses seadusandluse muudatustega, mille eesmärk on ühest küljest meie ettevõtluskeskkonna parendamine bürokraatia vähendamise teel ning teisalt läbipaistava ja tõhusa arvestussüsteemi tagamisel. Rõõmustav on, et arvestusalased uurimustööd hoiavad kätt elu pulsil, aga samas lähenevad akadeemiliselt sügavuti probleemidele, mis nõuavad pühendumist.

Konkursi esindajatel Kurmet Ojamaal, Märt-Martin Arengul , Piret Lantinil ja Margus Tammerajal oli au tunnustada täna parimate tööde autoreid ja nende juhendajaid, soovida neile edu oma heade ideede ellu viimisel nii akadeemilises kui ka praktilises töövaldkonnas.

Tutvu võidutöödega SIIN.

Allikas: Eesti Raamatupidajate Kogu

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad