Töölehtede võrdlus

Koolitaja Uno Kõrsmaa tutvustab töölehtede võrdluse funktsiooni
Koolitaja Uno Kõrsmaa tutvustab töölehtede võrdluse funktsiooni

Ilus suvi on asendunud kauni sügisega. Proovin kõikide Exceli-sõprade nimel veel pisut suve meenutada, kasutades uue teema juures üht meie eelmise „jutuajamise” elementi, nimelt patsientide nimekirja.

Töötades Exceli failidega on päris sagedased juhtumid, kus ühest failist tekib erinevaid versioone ja siis on vaja neid omavahel lehthaaval võrrelda. Sellist tegevust lihtsustavat Exceli funktsionaalsust nüüd vaatlemegi.

Oletame, et arstil on logi sellest, millised patsiendid millisel päeval vastuvõtul käisid

… ja oletame, et mis iganes põhjusel on tekkinud veel teinegi sarnane logi, mis sai alguse esimesest, kuid hakkas oma elu elama.

Soovime neid lehti visuaalselt võrrelda, et tõde kiiresti jalule seada. Selleks oleks kõige mõttekam kõigepealt need listid sorteerida. Mille järgi, otsustab kasutaja konkreetse tabeli sisu järgi, mina lähtun oma näites seekord visiidi kuupäevadest.

Pärast sorteerimist peaksid listid siis välja nägema näiteks nii:

Mugava võrdlemise tegemiseks on nüüd vaja minna VIEW ribale ja valida käsk „View Side by Side” (vt allolevat pilti).

Veendu, et ka nupp „Synchronous Scrolling” oleks aktiivses olekus, ning hakka siis kerima ja erinevusi otsima. Võid kerida nooleklahvi peal hoides (nii jookseb aktiivne lahter mööda veergu soovitud suunas), kuid võid kerida ka hiire kerimisnupuga.

Selles näites selgub erinevus tabeli viimaste ridadeni jõudmisel:

Nagu vasakul lehel näha, on Kaam ja Hendres käinud haiguse sümptomite ägenedes arsti juures sagedamini. On toimunud lisavastuvõtud, mida esimeses failis oleval lehel kirjas ei ole. Seega, erinevused on leitud ja ühest versioonist on võimalik vabaneda.

Kõige lihtsam on selle võrdlemisega teha nii, et sel hetkel ongi lahti ainult need kaks võrreldavat faili, mõlemas aktiveeritud see leht, mida on vaja võrrelda. Kui aga faile on rohkem lahti jäänud, pole ka hullu, Excel kuvab dialoogis „Compare Side by Side” failide nimekirja, kust saab valida, millise failiga on vaja aktiivset faili võrrelda.

Soovin kõigile värvilist sügist ja palju uusi ideid uueks hooajaks!

Vaata ka Uno Kõrsmaa koolitust "Exceli meistriklass: maksod ja VBA".

www. koolitus.ee

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad