Töölehtede võrdlus

Koolitaja Uno Kõrsmaa tutvustab töölehtede võrdluse funktsiooni
Koolitaja Uno Kõrsmaa tutvustab töölehtede võrdluse funktsiooni

Ilus suvi on asendunud kauni sügisega. Proovin kõikide Exceli-sõprade nimel veel pisut suve meenutada, kasutades uue teema juures üht meie eelmise „jutuajamise” elementi, nimelt patsientide nimekirja.

Töötades Exceli failidega on päris sagedased juhtumid, kus ühest failist tekib erinevaid versioone ja siis on vaja neid omavahel lehthaaval võrrelda. Sellist tegevust lihtsustavat Exceli funktsionaalsust nüüd vaatlemegi.

Oletame, et arstil on logi sellest, millised patsiendid millisel päeval vastuvõtul käisid

… ja oletame, et mis iganes põhjusel on tekkinud veel teinegi sarnane logi, mis sai alguse esimesest, kuid hakkas oma elu elama.

Soovime neid lehti visuaalselt võrrelda, et tõde kiiresti jalule seada. Selleks oleks kõige mõttekam kõigepealt need listid sorteerida. Mille järgi, otsustab kasutaja konkreetse tabeli sisu järgi, mina lähtun oma näites seekord visiidi kuupäevadest.

Pärast sorteerimist peaksid listid siis välja nägema näiteks nii:

Mugava võrdlemise tegemiseks on nüüd vaja minna VIEW ribale ja valida käsk „View Side by Side” (vt allolevat pilti).

Veendu, et ka nupp „Synchronous Scrolling” oleks aktiivses olekus, ning hakka siis kerima ja erinevusi otsima. Võid kerida nooleklahvi peal hoides (nii jookseb aktiivne lahter mööda veergu soovitud suunas), kuid võid kerida ka hiire kerimisnupuga.

Selles näites selgub erinevus tabeli viimaste ridadeni jõudmisel:

Nagu vasakul lehel näha, on Kaam ja Hendres käinud haiguse sümptomite ägenedes arsti juures sagedamini. On toimunud lisavastuvõtud, mida esimeses failis oleval lehel kirjas ei ole. Seega, erinevused on leitud ja ühest versioonist on võimalik vabaneda.

Kõige lihtsam on selle võrdlemisega teha nii, et sel hetkel ongi lahti ainult need kaks võrreldavat faili, mõlemas aktiveeritud see leht, mida on vaja võrrelda. Kui aga faile on rohkem lahti jäänud, pole ka hullu, Excel kuvab dialoogis „Compare Side by Side” failide nimekirja, kust saab valida, millise failiga on vaja aktiivset faili võrrelda.

Soovin kõigile värvilist sügist ja palju uusi ideid uueks hooajaks!

Vaata ka Uno Kõrsmaa koolitust "Exceli meistriklass: maksod ja VBA".

www. koolitus.ee

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad