Arvestusala Edendaja 2018 kandidaat: Dmitri Volhonski

Excellent Business Solutions pilveteenuse tootejuht Dmitri Volhonski
Excellent Business Solutions pilveteenuse tootejuht Dmitri Volhonski

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Sel aastal valime persoonide seast välja inimene, kes võiks kanda nimetust Arvestusala Edendaja 2018. Võitja valitakse ja kuulutatakse välja konverentsil Raamatupidajate päev 2018.

Tutvustus ja töökäik

Kümme aastat on pikk aeg, mille sisse mahub üht-teist, eriti kui olla sedavõrd proaktiivne, nagu seda on Excellent Business Solutions Eesti aktsiaseltsi pilveteenuse tootejuht Dmitri Volhonski, nähtamatu võlur tuhandetele raamatupidajatele tuttava äritarkvara Standard Books taga.

Dmitri Volhonski on üks neid inimesi, kes on nii energiline, et see on tajutav juba eemalt. Ei ole just tavapärane alustada tööelu juba keskkoolis, ent Dmitri tegi just seda. „Alustasin ettevõttes Arvato Services Estonia OÜ, mis pakub kõnekeskjaama teenust suurettevõtetele nagu Vodafon ja Microsoft. Minu ülesanne oli pakkuda X-boxi kliendituge Euroopa regioonile, valdavalt aga Inglismaale,” alustab Dmitri. „Kui lõpetasin keskkooli, sain ametikõrgendust ja minust sai teise taseme agent ehk supervisor,” jätkab ta ning selgitab, et supervisor on keegi, kellele antakse kõne üle siis, kui helistab klient, kes polnud esmase klienditeenindusega rahul.

Üsna pea sai ta kontaktvõrgustiku kaudu kutse töövestlusele ettevõttes HansaRaama OÜ. Alguses oli Dmitri HansaRaama konsultant, kuni temast sai vanemkonsultant. „See tähendas, et minu vastutusvaldkonda kuulusid nüüdsest suuremad kliendid, keerulisemad probleemid, projektid, juurutus, koolitused jne,” loetleb ta.

Töised saavutused

„Olen täpselt nii laisk, et näen tõsiselt vaeva, et ei peaks ühte ja sama asja uuesti ja topelt tegema,” ütleb Dmitri. Ajapikku liikus ta edasi tootejuhi kohale. „Tootejuhi roll oli vastutada, et toode töötaks ja oleks seadusega vastavuses igas riigis, on ju meie tarkvara esindatud ligikaudu 30 riigis,” selgitab ta. Edasi sai Dmitrist ettevõtte IT-juht ehk inimene, kes vastutab, et asjad on „püsti” ja toimivad,” jutustab Dmitri.

2012. aastal lõpetas HansaWorldi Eesti osakond töö ning tegevuse võttis üle Excellent Business Solutions Eesti AS, kes oli üks HansaWorldi partnereid Eestis. Koos paljude teiste ettevõtte töötajatega kolis ka Dmitri üle Excellenti. Nüüdseks on tootest saanud Standard Books. „Toote väljanägemine on jäänud samaks, kuid nimi ja sisu on ajas muutunud,” täpsustab Dmitri.

Dmitri päevad on kirjud ja tegemisi jagub mitmele rindele. Kui kusagil on vaja ettevõtte nimel kõnelda või sõna võtta, teeb seda enamasti Dmitri. Funktsioone on nii palju, et Dmitrilt saab abi igas valdkonnas „Pilt on lihtsalt nii kirju. Ja kuigi mu põhirõhk on praegu pilveteenustel, võimaldab kogutud teadmistepagas hakkama saada igal alal,” usub ta.

Osale arutelus

  • Kairi Oja, vabakutseline ajakirjanik

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad