Riik leevendab auditeerimise kohustust

Pakendiaruande auditeerimuskohustus võib muutuda
Pakendiaruande auditeerimuskohustus võib muutuda

Keskkonnaministeerium on teinud ettepaneku muuta tänast pakendiaruande audiitorkontrolli kohustust selliselt, et edaspidi on pakendiorganisatsioonil õigus määrata, millised temale kohustused üle andnud pakendiettevõtjad on kohustatud pakendi audiitorkontrolli tegema.

Täna on auditeerimise kohustus igal pakendiettevõtjal, kes laseb turule pakendeid massiga üle viie tonni aastas. Selline kohustus on hetkel ca 1000 ettevõtjal.

Keskkonnaministeeriumi ettepaneku elluviimisel väheneb ilmselt nende ettevõtjate arv, kes peavad tegema pakendi audiitorkontrolli. Edaspidi on audiitorkontrolli kohustus vaid nendel ettevõtjatel, kellele on määratud audiitorkontrolli kohustus pakendiorganisatsiooni poolt. See tähendab, et igal pakendiorganisatsioonil on õigus valida, kes tema klientidest peavad audiitorkontrolli tegema ja kes mitte. Pakendi audiitorkontrolli kulud tasub endiselt pakendiettevõtja.

Kaubanduskoda on alates pakendiaruande auditeerimiskohustuse kehtestamisest teinud riigile korduvalt ettepanekuid kaotada pakendi auditeerimiskohustus. See kohustus on endiselt alles, kuid tänu koja survele on riik vähendanud auditeerimiskohustuse sihtgruppi. Koda on avaldanud toetust ka praegusele ettepanekule, millega veelgi leevendatakse pakendi auditeerimiskohustust.

Pakendi audiitorkontrollist on jätkuvalt vabastatud ettevõtjad, kes lasevad turule alla 5 tonni pakendeid. Samas on järelevalveasutusel või pakendiregistril põhjendatud kahtluse korral õigus nõuda pakendi audiitorkontrolli pakendiettevõtjalt, kes laseb turule kuni viis tonni pakendeid aastas.

Pakendiaruannete auditeerimiskohustust puudutav muudatusettepanek on hetkel arutlusel riigikogu keskkonnakomisjonis. Seega ei ole praeguseks teada, kas ja millal lisatakse ettepanek seadusesse.

Keskkonnaministeeriumi ettepanekut saad lugeda SIIN.

Allikas: Kaubandus- Tööstuskoda

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad