Tasub teada

Lugeja küsimusele vastab PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Marina Kadak.

Küsimus: Kas välismaalasele makstavale töötasule on kehtestatud miinimumnõuded? Millised need nõuded on?

Vastus: Kolmandate riikide kodanike (st mitte Eesti kodanikud ega ka muude Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikud) Eestis viibimise, elamise ja töötamise aluseid reguleerib välismaalaste seadus. Kolmandate riikide kodanikud saavad Eestis töötada kas registreerides lühiajalist Eestis töötamist, milleks on vaja D-liiki viisat, või töötamiseks välja antava tähtajalise elamisloa alusel. Täiendavat infot leiab SIIT.

Üldjuhul tuleb arvestada, et tööandja peab mõlemal juhul välismaalasele maksma töötasu, mille suurus on vähemalt võrdne Statistikaameti viimati avaldatud Eesti aasta keskmise brutokuupalgaga, mis on hetkel 1221 eurot. Osad ametikohad on sellest nõudest vabastatud ja osadele ametikohtadele on kehtestatud kõrgemad nõuded (nt tippspetsialistide puhul on see kahekordne Eesti aasta keskmine palk).

Lühiajalise töötamise registreerimise puhul makstavale töötasule esitatavad nõuded on leitavad välismaalaste seaduses (VMS) § 107 lg 12.

Tähtajalise elamisloa töötamise puhul makstavale töötasule esitatavad nõuded on leitavad VMS § 178.

Osale arutelus

  • Marina Kadak, PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad