Kuhu oleksid rahvusvahelised talendid valmis töö nimel kolima?

Nii tööandjad kui ka valitsused üle maailma näevad iga päev vaeva, et meelitada enda juurde andekaid ja osavaid töötajaid, kes aitaksid ettevõtetel areneda ning riigi majandusel kasvada.

Samal ajal vähendab tehnoloogia areng töö füüsilise asukoha tähtsust – paljudes ametites ei ole töö tegemiseks vajalik kontoris istumine. Talentide valmisolekut liikuda vähendavad ka Euroopat tabanud rändekriis, Ameerika Ühendriikide karmim migratsioonipoliitika ja Suurbritanniat mõjutav Brexit. Kuhu on parimad ja andekamad inimesed siiski valmis töö nimel kolima?

The Boston Consulting Group ja maailma tööportaale ühendav liit The Network, kuhu kuulub ka Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee, ühendasid jõud ja korraldasid tööjõu liikuvuse uuringu Decoding Global Talent 2018. Uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197 riigist, selgus, et riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eurooplased valisid ihaldusväärseimaks sihtriigiks Saksamaa, mis nelja aasta taguse uuringuga võrreldes möödus rahvusvahelises pingereas Suurbritanniast. Leedu on aga sama ajaga möödunud maailma ihaldusväärseimate sihtriikide edetabelis Eestist.

Väljakutsed rahvusvahelisel tööturul

Automatiseerimisest ja tehnoloogia arengust tulenevalt töö sisu muutub ning kasvab vajadus digitaalsete oskuste järele. Lisaks avaldavad tööturule survet demograafilised muutused. Suur osa tööealisest elanikkonnast on tööturult väljumas, kuid noorematel generatsioonidel puuduvad vanemate põlvkondade teadmised ja kogemused. Samuti ei ole noored nõus paljusid traditsioonilisi töid üle võtma – nende ootused tööle on lihtsalt teistsugused.

Arvestades selliste väljakutsetega, on olulisem kui kunagi varem, et nii tööandjad kui ka poliitikud pööraksid tähelepanu sellele, kus ja kuidas töötajad tööd teha soovivad, missugune töö neile huvi pakub ja kuidas töötajates vajalikke oskuseid arendada. Nii nagu üritame ennustada ilma ja börsi, tuleb kõrgendatud tähelepanu alla võtta ka tööturu ennustamine. Tööandjad üle maailma on raskustes sobivate töötajate leidmisega ja probleem aina süveneb, muutes olukorra tööturul veelgi pingelisemaks. Mida aeg edasi, seda tähtsamaks muutub riigi atraktiivsus kvalifitseeritud tööjõu ligitõmbamisel.

Soov töötada välismaal on vähenenud

Karmim migratsiooni- ja majanduspoliitika Ameerika Ühendriikides, Brexit Suurbritannias ja pagulaskriis Euroopas avaldavad mõju ka tööjõu liikuvusele. 57% töötajatest on endiselt nõus võtma vastu töökoha välismaal, kuid võrreldes nelja aasta taguse uuringuga on seda 7 protsendipunkti vähem.

Samas ei ole mitmes sektoris töö füüsiline asukoht enam niivõrd oluline, mis võib olla ka üks põhjus, miks inimesed on vähem valmis välismaale tööle minema. Tehnoloogia areng võimaldab töötada ka mujalt, hea ja hästitasustatud töökoha saamiseks ei ole enam vaja füüsiliselt teise riiki kolida.

Riikide võrdluses on aga valmisolek välisriiki tööle minna mitmes kohas ka kasvanud – enam kui 90% India ja 70% Brasiilia töötajatest oleksid valmis vastu võtma töö välismaal. See näitaja on kasvanud ka Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides – riikides, kus poliitikas on viimsel ajal suuri muutusi olnud. Ka IT-spetsialistide seas on valmisolek välisriigis töötada keskmisest kõrgem.

Eestis oleksid valmis töö välismaal vastu võtma 56% töötajatest

Võrreldes 2014. aasta uuringuga, on see näitaja küll 4 protsendipunkti langenud, kuid koguni 76% Eesti kõrgharitud töötajatest ja 69% nooremast põlvkonnast on valmis asuma tööle välismaal, mis on suur ohumärk Eesti tööturu jaoks.

Noorte ja haritud töötajate valmisolek liikuda on kõrge. Seepärast tuleb nii Eesti tööandjatel kui ka poliitikakujundajatel lisaks välistalentide meelitamisele näha vaeva ka sellega, et andekaid töötajaid Eestis hoida. Kõige enam pakuvad Eesti inimestele sihtkohtadena huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Leedu on maailma ihaldusväärseimate sihtriikide edetabelis Eestist möödunud

Maailma ihaldusväärseimaks sihtriigiks valisid töötajad taaskord Ameerika Ühendriigid. Teise koha rahvusvahelises edetabelis võttis Suurbritannialt tänavu üle Saksamaa, mis on ihaldusväärseim sihtriik eurooplastele. Kolmandaks ihaldusväärseks riigiks, kuhu töötajad sooviksid tööle minna, valiti Kanada. Esikolmikule järgnesid Austraalia (4. koht), Suurbritannia (5.), Hispaania (6.), Prantsusmaa (7.), Šveits (8.), Itaalia (9.) ja Jaapan (10.).

Eesti on maailma ihaldusväärseimate sihtriikide edetabelis 68. kohal, nagu ka 2014. aastal. Meie põhjanaaber Soome on talentide silmis aga enam kui kolm korda ihaldusväärsem, hoides 21. positsiooni. Lõunanaaber Läti on ihaldusväärsete sihtriikide edetabelis tublisti kerkinud, haarates tänavu 72. koha (2014. aastal 89.). Veelgi üllatavam on, et Leedu on Eestist möödunud, jõudes 67. kohale (2014. aastal 83.).

Näib, et Baltikumi ja Skandinaavia tööturul on konkurents töötajate pärast muutunud tunduvalt karmimaks ning meie püüdlused saada talentide silmis ihaldusväärseks sihtriigiks ei peegeldu värske uuringu tulemustes – töötajad eelistavad Eestile Leedut ja Soomet. Hea uudis aga on, Eesti edestab lõunanaabreid IT-sektori talentide seas, olles selle ala töötajate silmis kerkinud 52. positsioonile (Läti on 64. ja Leedu 74. kohal).

London on rahvusvaheliste talentide silmis maailma ihaldusväärseim linn

Pea veerand (22%) töötajatest valisid parimaks töökohaks Suurbritannia pealinna Londoni. Järgnesid New York (16% vastanutest), Berliin ja Barcelona (15%), Amsterdam (14%), Dubai (12%), Los Angeles ja Pariis (11%) ning Sydney (9%). Esikümne lõpetas Jaapani pealinn Tokyo (8%).

Eestile lähim ihaldusväärne linn oli Helsinki, mis saavutas edetabelis 39. koha. Tallinn 70 ihaldusväärseima linna sekka kahjuks ei jõudnud.

Mis on rahvusvahelistele talentidele tööd otsides kõige olulisem?

Uuringust joonistus välja, et kolm kõige olulisemat asja, mida rahvusvahelised talendid töö puhul hindavad, on head suhted kolleegidega, pandlik tööaeg ehk töö- ja eraelu tasakaal ning läbisaamine juhtidega ehk tugev juhtimiskvaliteet.

Samad tegurid on uuringu põhjal kõige olulisemad ka Eesti töötajatele, kuid pisut teises järjekorras. Kõige tähtsamaks peavad meie töötajad töökoha valikul võimalust ise oma aja üle otsustada, väärtustades seega töö- ja eraelu tasakaalu.

Veel peavad tööotsijad töökoha valikul oluliseks arenguvõimalust, rahalist stabiilsust, töökoha turvalisust, motiveerivat töötasu ja sedagi, et nende tööd tunnustataks. Töötajate eelistused muutuvad aga ajaga pidevalt – näiteks muutub töötasu olulisemaks kolmekümnendates eluaastates, mil inimeste rahalised kohustused üldjuhul kasvavad ja hakatakse perekonda looma.

Osale arutelus

  • Henry Auväärt , CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad