Excellenti ajasäästunipp: avatud tarkvara hoiab aega kokku

Excellenti ajasäästunippe tutvustab Kristi Piper
Excellenti ajasäästunippe tutvustab Kristi Piper

Mitme tarkvara ja süsteemi samaaegne kasutamine on aeganõudev ja kulukas. Seetõttu tuleks uurida, kui avatud on kasutuses olev tarkvara ning kas seda on võimalik lihtsalt teiste süsteemidega ühildada.

Teisisõnu – kas tarkvara on võimalik ühildada ka teiste ettevõttes kasutusel olevate süsteemide ja programmidega?

Kõik raamatupidamisega seotud toimingud võiksid toimuda ühes programmis. Paraku see nii ei ole, kuna sõltuvalt ettevõtte eripäradest on igapäevaseks äritegevuseks kasutusele võetud täiendavad lahendused, näiteks veebipood, laohaldamiseks loodud süsteemid või aruandluseks ja analüüsiks mõeldud lahendused.

Tarkvara ühendamine tervikuks

Selle probleemi lahendab API*, mis võimaldab tarkvara ühendamist ettevõtte erinevate osade ja teiste süsteemidega, sidudes need koos toimivaks tervikuks. See säästab aega ja tõstab ühtlasi töö kvaliteeti.

Näiteks saab API kaudu liidestada Standard Booksi sellise süsteemiga, mis API päringute tegemist võimaldab. Samuti võimaldab API Standard Booksist pärida igasugust infot (müügiarved, ostuarved, laoseis, kontaktid, artiklid, artiklite ostuhind jms, ja seda ükskõik mis väljalt/kaardilt/registrist). Samamoodi saab Booksi saata infot teistest süsteemidest, olgu või näiteks veebipoe tellimused, arved, kontaktid, laoseisud vms. Mõnikord kasutatakse Standard Booksi kõrval veebipoodi, mõnd müügisüsteemi või ettevõtte spetsiifilist oma tarkvara. Näiteks tootmise, laohalduse või muude protsesside jaoks, mida saab ühildada Booksiga, et info liiguks kahe tarkvara/süsteemi vahel automaatselt.

Ehkki tarkvara süstemaatiline kasutamine terves ettevõttes on kasulik kogu ärile, leiab Excellent Business Solutionsi projektijuht Kristi Piper, et tarkvara avatus ja ühendamisvõimalused mängivad olulist rolli eelkõige raamatupidajate töös.

„Standard Booksi kasutajate seas hindavad raamatupidajad enim levinud erinevatest süsteemidest ostu- ja müügiarvete saatmise võimalust Standard Booksi, et teha kogu raamatupidamine seal. Lisaks on API kasutamine populaarne veebipoodide puhul, mille kaudu luuakse päringuid ja küsitakse infot laoseisude ja toodete info kuvamiseks.

„Seega tasub enda tarkvarapakkujalt uurida, kas ka teie ettevõttes on võimalik erinevad süsteemid raamatupidamiseks kasutatava äritarkvaraga ühendada,” soovitab Kristi.

*API ehk inglise keeles Application Programming Interface on piltlikult öeldes mõistus protsessi taga, mis võimaldab erinevate programmide liidestamist ja ühendamist ettevõtte erinevate osadega, aidates siduda need tervikuks. Paljudele arusaamatuna tunduvat API-t võiks vaadata kui kullerit või sõnumitoojat, kes võtab sinult tellimuse ja toob sulle õigest kohast vajaliku info.

Vaata lisa: www.excellent.ee

Osale arutelus

  • Kristi Piper, Excellent Business Solutions Eesti AS, projektijuht

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad