Ametinimetuse ja töökoha aadressi andmete lisamine TÖRi

Töötamise registrisse ametinimetuse ja töökoha aadressi andmete lisamine
Töötamise registrisse ametinimetuse ja töökoha aadressi andmete lisamine

Rahandusministeerium on ette valmistanud määruse eelnõu, mille kohaselt tuleb tööandjal kanda Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötamise registrisse (TÖR) iga töötaja ametinimetus ning töökoha aadress. MTA on TÖR-is vastavad väljad juba avanud, mitteresidentide kohta on väljade täitmine kohustuslik, residentide kohta praegu veel vabatahtlik.

Muudatuse eesmärk on koguda tõhusamalt palga ja tööjõu andmeid, teha senisest täpsemat palga- ja tööturustatistikat ning korraldada registripõhine rahvaloendus. Eestis on kasutusel ligi 700 000 ametinimetust. Ametnimetuse ja töökoha asukoha andmeid vajavad Statistikaamet, Sotsiaalministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, SA Kutsekoda, Tööinspektsioon, Kaitseministeerium, kohalikud omavalitsused jne. Muudatus mõjutab kõiki tööandjaid, kes peavad tegema kandeid TÖR-i.

Olulisemad uuendused

Tööandjale lisandub kohustus kanda TÖR-i töötaja ametinimetus riigisisese ametite klassifikaatori alusel, kui see puudub, siis rahvusvahelise tööorganisatsiooni rahvusvahelise ametite klassifikaatori 2008 (ISCO-08) kohaselt. Kui sobiv klassifikatsioon puudub, märgitakse tööülesannete sisust lähtudes lähim ametinimetus. Ametinimetuse TÖR-is märkimise juhendi leiad SIIT ja ametite klassifikaatorid SIIT.

Tööandjal tuleb edaspidi kanda TÖR-i ka töökoha aadress, kus töötaja peab tööülesandeid täitma. Kui töö tegemise koht ei ole püsiv, näiteks ehitamine, objektide valve, või ei ole see kokku lepitud, siis määratakse isiku töökohaks tööandja asukoht. Tööobjektid, näiteks valvatavad korterid, pooleliolevad ehitusobjektid jms, ei ole töökohad. Töökoha aadressi määramise juhendi leiad SIIT. Aadressid märgitakse Maa-ameti aadressiandmete klassifikaatori (ADS) järgi, mille leiad SIIT.

Ametinimetus ja töökoha aadress tuleb märkida TÖR-i vaid juhul, kui inimene töötab töölepingu alusel või on juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liige. Kui inimene teeb tööd näiteks käsundus- või töövõtulepingu alusel, siis ei tule täiendavaid andmeid TÖR-i kanda.

Määruse muudatus on kavas jõustada 1. jaanuaril 2019. Eelnõuga saad tutvuda SIIN ja seletuskirjaga SIIN.

Allikas: Statistikaamet

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

Uudised

Tööriistad