Sortimine enda kehtestatud reegli järgi

Uno Kõrsmaa jagab sortimise funktsionaalsuse nippe
Uno Kõrsmaa jagab sortimise funktsionaalsuse nippe

Usutavasti on enamik Exceli kasutajatest vähemalt korra elus kasutanud sortimise funktsionaalsust. Mida teha aga siis, kui tekib vajadus sorteerida andmeid mingi muu reegli järgi kui enim kasutatud kriteeriumid – (arvuline) suurus või tähestikuline järgnevus?

Oletame, et oled analüütik, kes teeb psühhiaatria-alaseid aruandeid. Patsiendid on vaja sortida mitte tähestikulises järjekorras, vaid diagnooside järgi. Selleks, et selline sortimine õnnestuks, tuleb kõigepealt luua Custom List. Custom Listi dialoogi avamiseni jõuad noolte järgi (vt pilti):

Niisiis vali töölehel patsientide ala ja siis ava Custom Listi dialoog (nagu eelmisel pildil juhatatud). Avaneb järgmine vaade:

Kui oled töölehel eelnevalt oma sobivasse järjekorda asetatud nimekirja valinud, ilmub selle piirkonna aadress automaatselt vaikimisi valituks. Nüüd tuleb valitud nimekiri importida. Selleks jälgi, et avanenud dialoogi vasakus kastis oleks valitud „New list" ning seejärel vajuta nupule Import (vt järgmine pilt).

Loodud järgnevusega nimekiri on nüüd olemas ja Custom Listide loetelus ka näha.

Et seda kohandatud sortimiseks kasutada, tuleb sortimine avada nupust, mis pildil on punasega tähistatud (asub Data ribal), ning punase noolega tähistatud valikutest valida Custom List.

Meie näite korral avaneb selline pilt:

Kui kõik läks õigesti, on sortimise tulemus käes:

Loodan, et sellest nipist on analüüsis, mida tehakse igasuguste end väga tähtsana tundvate inimeste ravimiseks, natuke abi. Head diagnoosimist!

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad