Tunnustus ja tagasiside mõjutavad tööga rahulolu

Kadri Seeder analüüsib tunnustuse mõju tööga rahulolule
Kadri Seeder analüüsib tunnustuse mõju tööga rahulolule

Töötasu ja tööpanuse seose tunnetamist mõjutab ühelt poolt töötasu suuruse ja enda antud panuse võrdlemine, teisalt aga tagasiside saamine ja tunnustamine.

Töötajate küsitluses paluti osalejatel hinnata, kui sageli on nad viimase kuu jooksul kogenud tööl erinevaid olukordi. Etteantud väidete hulgas oli ka „mind tunnustati heade töötulemuste eest” ning „sain tagasisidet, kuidas ma tööga toimet tulen”.

Üle veerandi (29%) töötajatest märkis, et neid tunnustati heade töötulemuste eest väga harva või üldse mitte, veerand töötajatest (25%) ei olnud saanud oma tööga toimetuleku kohta tagasisidet või oli saanud seda väga harva. Sageli, väga sageli või alati oli tunnustust saanud 19%, tagasisidet oma töö kohta 22% vastajatest.

Tunnustamine ja tagasiside saamine on töörõõmu kõrval olulisemad tegurid, mis mõjutavad töötajate üldist rahulolu tööga, samuti rahulolu lisatasude teenimisvõimalusega, luues seose töötasu ja panuse vahel.

Osale arutelus

  • Kadri Seeder, Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad