Mida ja kuidas reklaamib sinu konkurent Facebookis?

Millist infot oskad konkurentide FB-lehtedelt välja lugeda?
Millist infot oskad konkurentide FB-lehtedelt välja lugeda?

Kas teadsid, et nüüd saab vaadata, mis reklaamid valitud Facebooki lehe alt hetkel jooksevad (active ads)? Lisaks on iga lehe juures võimalik näha, millal see loodi ja kas on olnud hiljutisi nimevahetusi.

Aktiivsete reklaamide vaatamist kommenteeritakse juba kui head võimalust luurata konkurentide tegevuse järgi. Kindlasti on see hea võimalus näha, mis kampaaniad konkurentidel jooksevad, mis formaate kasutatakse jpm.

Eeldusel, et te juba tunnete oma konkurente, siis nende aktiivsete reklaamide jälgimine ei pruugi anda eriti uut infot nende tegevuste kohta. Lisaks ei anna need postitused tihti ka uut inspiratsiooni.

Konkurentide jälgimisele lisaks soovitan leida hoopis aega, et vaadata, mida teevad brändid täiesti teistest valdkondadest ja teistel turgudel. Õppida ja integreerida enda kampaaniatesse uusi elemente, kuidas lugusid rääkida ja tähelepanu haarata.

Selleks, et vaadata, mis reklaamid hetkel jooksevad (ka boostitud orgaaniline sisu) sulle huvi pakkuva Facebooki lehe all, vajuta vastava lehe vaates vasakul all “Info and Ads.”

Iga Facebooki kasutaja saab “Info and ads” vaates ka mugavalt raporteerida ebasobivaid reklaame või reklaamis sisalduvaid elemente.

Kui vastaval lehel ei ole sinu regioonil hetkel aktiivseid reklaame, siis vali rippmenüüst riik. Vaata näiteks GoPro Facebooki lehte:

Valikus võib olla ka kümneid riike:

Kodumaine näide Photopoint.ee näitel:

Usun, et see muudatus on heaks inspiratsiooni allikaks ideede kogumisel, luues ka rohkem läbipaistvust, mida ja kuidas reklaamitakse.

Tahad sotsiaalmeedia paremini enda kasuks tööle panna?

Vaata 28. augustil ainulaadset veebiseminari "Raamatupidamisteenuse turundamine sotsiaalmeedias"!

Osale arutelus

  • Andrus Kiisküla

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad