Kas palgaralli on läbi?

CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt
CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt

CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri värskest küsitlusest selgub, et palgaralli on selleks aastaks pidurdumas – suurem osa küsitluses osalenud tööandjaist lähiajal palgatõusu ei plaani.

57% küsitluses osalenud tööandjatest nentis, et ei kavatse oma organisatsioonis järgmise kuue kuu jooksul töötajate põhipalkasid muuta. 23% tööandjatest plaanib järgmise poole aasta sees töötajate palgatasemeid tõsta ja 19% ei olnud veel otsust langetanud.

Võrreldes sügisel tööandjate seas läbi viidud uuringuga, on palkade tõstmise plaan märkimisväärselt pidurdunud – sügisel olid palgatõusu järgnevaks kuueks kuuks planeerinud 44% tööandjatest.

Samas näitab aga värske uuring, et palgatõusu peatumine võib olla kõigest ajutine nähtus, kuna viimase kuue kuu jooksul on paljud organisatsioonid juba põhipalkasid tõstnud ja selliseid organisatsioone on rohkem kui neid, kes sügisel seda plaanisid. Oktoobris 2017 kavatses lähima kuue kuu jooksul töötajate põhipalkasid tõsta 44% uuringus osalenud organisatsioonidest, kuid aprillis küsitlusele vastanud organisatsioonidest olid põhipalkasid viimase kuue kuu jooksul tõstnud rohkem kui pooled (62%). Seega tõenäoliselt võetakse palkade tõstmise küsimus taas päevakorda sügisel, mil ettevõtted hakkavad valmistuma iga-aastaseks töötasude korrigeerimiseks.

Lisaks selgus uuringus, et tööjõuvajadus endiselt kasvab. 74% küsitletuist vastas, et plaanib järgneva poole aasta jooksul palgata lisatööjõudu, mida on pisut enam kui sügisel (72%) ja mis tuleneb tõenäoliselt hooajalisest tööjõuvajadusest. Uusi töökohti plaanib lähima kuue kuu jooksul luua 45% tööandjatest.

Palgasurve püsib ja enam kui iga teine töötaja leiab, et tema tööandja oleks suuteline palku tõstma.

Tööportaali CVKeskus.ee poolt enam kui 1300 töötaja seas tehtud küsitlus näitab, et suur osa töötajatest ei pea oma palgataset endiselt konkurentsivõimeliseks. Enam kui iga teine (58%) Eestis küsitletud töötaja arvab, et tööandja on võimeline talle kõrgemat palka maksma, mis peegeldab püsivat palgasurvet.

Kõige rahulolematumad on oma ettevõtte palgatasemega transpordi-, logistika- ja tööstus- ning tootmissektori töötajad – vaid 1% küsitletuist arvab, et nende ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised. Kõige konkurentsivõimelisemaks hindavad oma palgataset riigisektori töötajad (8%).

Osale arutelus

  • Henry Auväärt, CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht
    Kadri Seeder, Palgainfo Agentuuri juht

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad