Muudatused seoses maksejõuetu tööandjaga ja Töötukassalt hüvitise saamisega

Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat Alice Salumets
Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat Alice Salumets

14. mail 2018 jõustus pankrotiseaduse ja teiste seaduste muutmise seadus, millega lihtsustatakse Töötukassalt hüvitise saamist olukorras, kus tööandja on maksejõuetu.

Üldjuhul on pankrotihaldur või ajutine pankrotihaldur õigustatud isikuks pöörduma Töötukassa poole hüvitise taotlemiseks töötajatele, kelle tööandja on maksejõuetu. Uus seadusemuudatus võimaldab aga teatud juhtudel töötajal endal pöörduda Töötukassa poole hüvitise saamiseks.

Juhul, kui töötaja on töösuhtest tuleneva nõude alusel esitanud kohtusse tööandja vastu pankrotiavalduse ja kohus

(1) jätab töötaja pankrotiavalduse alusel ajutise halduri nimetamata, kuna töötaja ei ole tasunud ajutise halduri tasu, või

(2) teeb pankrotiavaldust läbi vaatamata määruse, kuna töötaja on jätnud tasumata deposiidi ajutise halduri tasu ja kulutuste katteks,

on kohtul kohustus hinnata nendes määrustes, kas töötaja on oma pankrotiavaldust piisavalt põhistanud ja oma nõude olemasolu tõendanud, ning tuua välja asjaolud, millest nähtub, et pankrotivarast ei jätku pankrotimenetluse kulude katteks.

Juhul, kui kohus on teinud ajutise halduri nimetamata jätmise määruse või pankrotiavalduse läbi vaatamata jätmise määruse ning selles määruses leidnud, et tööandja on maksejõuetu, saab töötaja eelnimetatud määruse alusel pöörduda ise Töötukassa poole hüvitise saamiseks.

Osale arutelus

  • Alice Salumets, Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad